Saç Uzatan Yağlar

Reklam Engelleyici Algılandı !!!

Merhaba sitemiz sadece reklamlardan para kazanmaktadır. Lütfen reklam engelleyicinizi kapatınız. Anlayışınız için teşekkürler.

Saç Uzatan Yağlar

Saç Uzatan Yağlar – Saçlar şüphesiz ki bir kadının en önemli aksesuarıdır. Bu nedenle saçların sağlıklı olması ve güzel görünmesi kadınlar için önemlidir. Anlık bir karar alıp saçları kestirmek, uçlarının kırılması nedeniyle ucundan kestiren diye kuaföre gidip saçların bir anda kısacık olması.. Beslenme, kirli hava, saç boyası, saç şekillendiricilerin etkisiyle yıpranan ve inatla uzamak için direnen saçlar.. Tüm bu sebeplere inat saçlarınızın sağlıklı ve hızlı bir şekilde uzamasını istiyorsanız Saç Uzatan Yağlar kullanabilirsiniz.

Saç Uzatan Yağlar

Saç Uzatan Yağlar ‘dan hangileri saçlarınız için kullanabilirsiniz!?

Argan yağı:

içeriğinde B ve E vitaminleri bulunur. Bu sayede saçımızın daha parlak ve yumuşak olmasını sağlar. Saçlarınızı besler ve saç kırıklarının oluşmasını önler. Banyo yapmadan 30 dk önce saçınıza argan yağı sürün ve bekleyin. Daha sonra şampuanlayarak yıkayın. Argan yağını banyodan sonra da kullanabilirisiniz. Özellikle kıvırcık saçlara sahipseniz saçınıza şekil verirken az miktarda argan yağı kullanmanız saçınızın kabarmasının az da olsa önceleyecek daha belirgin buklelere sahip olmanızı sağlayacaktır.

Jojoba yağı:

Saç bakımı denildiğinde akla ilk gelen yağlardandır. Jojoba yağı saçları ve saç derisini nemlendirir. Yıpranmış saçlara canlılık ve parlaklık kazandırır. Saç kırıklarının oluşmasını engeller. Saçları besleyici özelliğe sahiptir. Jojoba yağını banyodan önce saçınıza sürüp 30 dk bekleyin ve saçlarınızı şampuanla yıkayın. Eğer beklemek istemiyorsanız kullandığınız şampuanın içine 2 tatlı kaşığı jojoba yağı ekleyerek bu yağdan faydalanabilirsiniz. Ayrıca jojoba yağını da argan yağı gibi saçınızı şekillendirmek için kullanabilirsiniz.

Saç Uzatan Yağlar

Zeytinyağ yağı:

Zeytin yağının birçok faydası olduğu gibi saçlara olan faydası da tartışılamaz. Eski zamanlardan bu yana saç bakımında kullanılan zeytin yağından şampuan, saç kremi, sabun yapımında faydalanılmaktadır. Zeytinyağı saçları güçlendirir, yumuşatır, saçlarda kepek oluşumuna engel olur, saçı nemlendirir ve tüm bunların sonucunda saçın sağlıklı bir şekilde uzamasına katkı sağlar.

Biberiye yağı:

Biberiye yağının saçlara birçok faydası bulunmaktadır. Saç köklerini besleyerek saçlarınıza hacim kazandırır ve saçlarınızı gürleştirir. Saç derinizi temizleyerek kepeklerden kurtulmanıza yardımcı olur. Saç dökülmesine ve saç kırılmalarına engel olur. Tüm bunlar’ının yanında bukleleri güçlendirme özelliği de bulunmaktadır.

Hindistancevizi yağı:

Saçlarınızı  uzatır ve saç tellerinizi kalınlaştırarak daha güçlü saç tellerine sahip olmanızı sağlar. Eğer saçınızın kuruluğundan şikayet ediyorsanız hindistancevizi yağını kullanarak bu şikayetinizden kurtulabilirsiniz. Bunun için haftada 2-3 kez hindistancevizi yağıyla saçlarınıza bakım yapmanız saçlarınıza canlılık kazandıracaktır.

Saç Uzatan Yağlar

Avokado yağı:

Güçlü, hızlı uzayan ve gür saçlara sahip olmak istiyorsanız avokado yağını kullanabilirsiniz. Bunların yanısıra kepek ve saç dökülmesi problemlerinden kurtulmanıza, yıpranmış ve mat saçlarınızı canlandırmanıza yardımcı olur. Aynı zamanda banyodan sonra dolaşan taramakta zorlandığınız saçlarınızı daha kolay taramak için de avokado yağı kullanabilirsiniz. Üstelik hızlı emilebilen özelliği sayesinde saçınızda yağlı bir görünüm oluşmayacaktır.

Susam yağı:

Saçların uzamasına katkı sağlayan susam yağı saçı koyulaştırma özelliğine de sahiptir. Bu özelliği sayesinde susam yağı saçlarınızın erken beyazlaşmasına engel olur. Susam yağı saçlarınızı güneş ışınlarından korur. Saçlarınızın canlılık kazanmasına, saç kırıklarınızın ortadan kalkmasına ve saçlarınızın gürleşmesine yardımcı olur.

Badem yağı:

Badem yağının saç dökülmelerine karşı saç çıkarıcı özelliği bulunmaktadır. Badem yağı saç tellerinin güçlü ve canlı kalmasını sağlayarak saçlarınızın daha sağlıklı uzamasına yardımcı olur.

No Responses

  1. Arzu Lever

Konu Hakkında Bir Yorum Yazar mısın Lütfen :)