Saç Dökülmesi için Sıcak Yağ Masajı

Reklam Engelleyici Algılandı !!!

Merhaba sitemiz sadece reklamlardan para kazanmaktadır. Lütfen reklam engelleyicinizi kapatınız. Anlayışınız için teşekkürler.

Saç Dökülmesi için Sıcak Yağ Masajı

Doğa, müdahale edilecek bir şey değildir! Bunu zor yoldan öğrendik. Açgözlülük yaparken, çevremiz korkunç bir hal almaya devam etti ve bedelini sağlık ve güzelliğimizle ödüyoruz. Kirli ve stres dolu ortam saç dökmekten başka bir şey yapmaz. Kirli havaya ne kadar çok maruz kalırsak karşılaştığımız saç sorunları da o kadar artar. Bu sorunların başında saç dökülmesi geliyor. Saçlarınıza sıcak yağ masajı yaparak saç dökülmesinin önüne geçebilirsiniz.

sıcak yağ masajı

Saça Sıcak Yağ Masajı

Sıcak yağ masajı, sonuçta daha iyi beslenmeye ve dolayısıyla saçın daha sağlıklı olmasını, kan dolaşımının iyileştirilmesine yardımcı olur. Ayrıca, yağ, saçlara iyi bir yağlama sağlar ve böylece hasarı kontrol eder ve azaltır. Evde sıcak yağ tedavisi, saç derinize ısıtıp uyguladığınız farklı esans yağı karışımlarından özel karışımların kullanılmasını gerektirir. Her yağ, kişinin yüz yüze geldiği belirli bir sorunun çözümüdür.

Kullanabileceğiniz Esansiyel Yağlar

 • Zeytinyağı, kafa derinizdeki bakterilerin yok edilmesine yardımcı olan antifungal ve antibakteriyel özelliklere sahiptir ve böylece saç büyümesini teşvik eder. Aynı zamanda saçlarınızı besler, elastikiyetini ve kuvvetini geliştirir. Zeytinyağı, kimyasal olarak işlenmiş saçların genel saç derisi hücresi sağlığını iyileştirmeye yardımcı olur, böylece sağlıklı saç büyümesini teşvik eder.
  Badem yağı, zengin bir Vitamin-E kaynağıdır ve bu nedenle saç dökülmesini azaltmaya yardımcı olur. Saçınızı badem yağı ile düzenli masaj yapmak saçlarınızı güçlü, uzun, parlak ve kalın yapar. Bu yağ aynı zamanda saçınıza besin sağlar ve böylece saç kütiküllerinin düzeltilmesine yardımcı olur.
  Hindistan cevizi yağı, mükemmel bir saç kremi olarak bilinir. Diğer herhangi bir yağa kıyasla en iyi nem tutma kapasitesine sahiptir. Hindistan cevizi yağı, kafa derinizi temizlerken aynı zamanda nemlendirir. Saç derinize kolayca nüfuz eder ve saç foliküllerinin büyümesini uyarır.

Saç Tiplerine Göre Kullanılabilecek Yağlar

 1. Normal Saçlar: Lavanta, biberiye, limon veya kekik uçucu yağı.
 2. Yağlı Saçlar: Lavanta, biberiye, limon esans yağı.
 3. Kuru Saçlar: Sandalağacı, lavanta, biberiye yağı.

Saç Sorunlarına Göre Kullanılabilecek Yağlar

 1. Kepek: Kepek tedavisi için en iyi yağ çay ağacı yağıdır. Kullanabileceğiniz diğer yağlar lavanta, biberiye, limon, fesleğen veya sedir ağacı yağıdır.
 2. Saç dökülmesi: Saç dökülmesi biberiye, lavanta ya da limon esansiyel yağı.
 3. Saç büyümesi: Lavanta, biberiye, sardunyum veya sedir odunu yağı kullanılabilir.
 4. Bunları sağlıklı, pürüzsüz, parlak ve problemsiz saçlar için seçtiğiniz taşıyıcı saç yağıyla karıştırın.

Sıcak Yağ Masajını Uygulama Aşamaları

Yağ ya da yağ karışımını birkaç damla uçucu yağ birlikte ısıtın. Yağı ısıtmak için doğrudan ateşe koymayın. Buhar yöntemi ile ısıtın. Bir kaba su koyarak kaynattıktan sonra karışımı koyduğunuz kabı sıcak suya koyun ve istediğiniz sıcaklığa ulaşana kadar ısıtın. Parmak uçlarınıza az miktarda yağ alın ve kafa derinizi hafifçe küçük dairesel hareketlerle masaj yapın. Kafa derinize masaj yaptıktan sonra, küçük saç tellerini alıp saçınızın tam boyu boyunca yağ uygulayın. Daha iyi sonuçlar almak için saçlarınızı buharlaştırın. Bunun için bir salon gerekmez, sadece 20-25 dakika sıcak havlu kullanın. Kolaylık açısından yağı yıkayın.

Doğru Uygulama Yapmak

Sadece saçınıza yağ uygulamak amacına hizmet etmiyor. İstenilen faydaları elde etmek için yağlama belirli bir şekilde yapılmalıdır. Saçınızı yağlarken göz önünde bulundurmanız gereken bazı ipuçları:
– Daha faydalı olması için ılık yağ uygulayın.
– Sıcak yağda pamuklu bir top batırın. Fazla yağı sıkın ve bu pamuğu kafa derinize sürün. Parmak uçlarınızla da yağı doğrudan uygulayabilirsiniz. Ancak kafa derinize nazikçe masaj yapmayı unutmayın. Masaj yüzünden saç dökülür. Bu yüzden ılımlılık içinde yapın.
– Saçınızı gece boyunca ya da saçlarınızı yıkamadan 1-2 saat önce yağlayın. Yağ, saçlarınızı içten dışa doğru sağlıklı hale getirerek gece daha çok etkili olur.
– Yağlanmış saçlar, kepek, saç dökülmesine ve saçlı deri tahrişine neden olan daha fazla kir ve toz çekme eğiliminde olduğundan kaçınılmalıdır.

Evde Uygulanabilecek Saç Dökülme Çözümleri

 • Gücünü korumak ve parlatmak için haftada en az bir kez saçınıza sıcak yağ masajı uygulayın.
 • Parlatma, doğrultma ve renklendirme gibi kimyasal işlemleri aşırı kullanmaktan kaçının.
 • Isıtıcı, saç kurutucusu ve saç maşası, saç düzleştirici içeren, ısı veren şekillendirme ekipmanlarının kullanımını azaltmaya çalışın. Saçları kurutan başlıca nedenler, donuk ve hasar gören saçlara yol açarlar.
 • Saç maskesini uyguladıktan sonra saçlarınızı havluyla örtün. Bu, saçınıza fayda sağlayacaktır.
 • Her 2 aydan 3 aya kadar saçlarınızı kestirerek bölünmelerden kurtulun. Düzenli saç kesimleri, düşük ölü kilitleri uzak tutmanıza, böylece saç büyümesini artırmaya yardımcı olur.

Konu Hakkında Bir Yorum Yazar mısın Lütfen :)