Sarkık Deri Tüp Mide Yaptıranlarda En Büyük Korku

Reklam Engelleyici Algılandı !!!

Merhaba sitemiz sadece reklamlardan para kazanmaktadır. Lütfen reklam engelleyicinizi kapatınız. Anlayışınız için teşekkürler.

Sarkık Deri Tüp Mide Yaptıranlarda En Büyük Korku

Sarkık deri konusunda son dönemlerde fazlaca yapılan tüp mide operasyonları gibi zayıflama cerrahileri sonrasında, özellikle aşırı kilo verimine bağlı olarak sarkık deri sorunu oluşuyor. Bu sorun sonrasında derileri sarkan, sarkık deri sorununa madur kalan insanların görüntü bakımından kötü, rahatsız edici gözükmesinden dolayı, psikolojileri bozuluyor ve kendilerini çok mutsuz, huzursuz, keyifsiz hissediyor ve kendini geçiçi mutlu etmek için daha çok yemeye başlıyorlar. Böylece sağlıkları daha da bozuluyor. Op. Dr. Selçuk Aytaç yaptığımız röportajda, superkadin.net sitemize bu konu hakkında bazı önemli açıklamalarda bulundu:

 

Sarkık Deri

Sarkık Deri

“Evet çok fazla kilo kaybetmek, kiloya bağlı oluşabilecek hastalık riskinizi önemli ölçüde azaltan etkileyici bir başarıdır. Bununla birlikte, büyük kilo kaybı yaşayan kişilerde sıklıkla, sarkık deri sorunu oluşur ve bu durum hem görünümü hem de yaşam kalitesini olumsuz yönde etkileyebilir. Bildiğiniz gibi cilt, vücudunuzdaki en büyük organdır ve çevreye karşı koruyucu bir bariyer oluşturur. Cildinizin en iç tabakası kolajen ve elastin dahil olmak üzere proteinlerden oluşur.

 

Elastin Cildinizin Sıkı Kalmasına Yardımcı Olur

Cildinizin yapısının% 80’ini oluşturan kollajen, sağlamlık ve güç sağlar. Elastin ise esneklik sağlar ve cildinizin sıkı kalmasına yardımcı olur. Sarkık deri oluşumu önlenir ve Kilo alımı sırasında cilt, karın ve vücudun diğer kısımlarında artmış büyümeye yer açmak için genişler. Hamilelik bu genişlemenin bir örneğidir. Hamilelik sırasında cilt genişlemesi birkaç aylık bir süre içinde gerçekleşir ve genişletilmiş deri tipik olarak bebeğin doğumundan sonraki birkaç ay içinde geri çekilir. Buna karşılık, fazla kilolu ve obez insanlar, genellikle çocukluk veya ergenlik döneminden başlayarak, yıllarca fazla kilo taşırlar. Cilt önemli ölçüde gerildiğinde ve uzun bir süre bu şekilde kaldığında, kolajen ve elastin lifleri zarar görür.

 

Kilo Kaybı Ne Kadar Büyükse, Gevşek Cilt Etkisi Daha Belirgin Olur

Sonuç olarak, geri çekilme yeteneklerinden bazılarını kaybederler. Genel olarak, kilo kaybı ne kadar büyükse, gevşek cilt etkisi daha belirgin olur. Ve Sarkık deri sorununun önüne geçilebilecek tek yol estetik cerrahidir. Bu doğrultuda kol germe, bacak germe, meme estetiği, karın germe, sırt germe ve yüz germe gibi post bariatrik cerrahi yani obezite cerrahisi sonrası estetik uygulamalar yapılıyor. Sonuçlar son derece başarılı”.

Konu Hakkında Bir Yorum Yazar mısın Lütfen :)