Kilo Vermek için Şeker Detoksu

Reklam Engelleyici Algılandı !!!

Merhaba sitemiz sadece reklamlardan para kazanmaktadır. Lütfen reklam engelleyicinizi kapatınız. Anlayışınız için teşekkürler.

Kilo Vermek için Şeker Detoksu

Karbonhidratlar ve yağlar, kilo artışına neden olan tek suçlu değildir. Her gün tüketdiğiniz şeker de aynı şekilde suçlanıyor. Orta şeker tüketimi sağlık riski taşımazken, ortalama kişi çok miktarda şeker tüketir. Gazlı içecekler, kahvaltılık tahıllar, paketlenmiş içecekler, aromalı yoğurtlar ve eklenmiş şekerleri içeren gıdaların popülerliği, vücudun aşırı şeker yüklenmesine önemli ölçüde katkıda bulunur. 3 günlük şeker detoksu ile şeker alımını sınırlandırabilirsiniz.şeker detoksu

Şekerin bir başka kaynağı basit karbonhidratlardır. Bal, saf meyve suları, kuru üzümler, mango ve muz gibi gıdalar basit karbonhidratlar bakımından zengindir. Genellikle bunları sağlıklı olarak düşünüyoruz, ancak vücut kısa bir süre enerji için basit karbonhidrat kullanıyor ve kan şekerinde olumsuz sağlık etkileri yaratacak bir artışa neden oluyor. Şeker tüketimi de vücudun beslenme alımını engeller. Şeker doz aşımının belirtileri, hiperaktivite ve buna bağlı yorgunluk (şeker rezervi düştüğü halde), maya enfeksiyonları, depresyon, baş ağrısı, soğuk algınlığı veya sinüs problemleri, zihinsel yönelim ve uykululuk içerebilir. Kronik şeker aşırı yüklemesi aynı zamanda diyabet ve kalp hastalığı riskini artırabilir ve kanser, özellikle göğüs kanseri progresyonunu teşvik edebilir.

Şeker Tüketimi ve Kilo Kazancı

Yüksek miktarda şeker tükettiğinizde vücudunuz ihtiyaç duyduğu kadarını enerjiye dönüşür ve gerisini vücut yağı olarak depolar. Ayrıca, eklenen şekerler doğal şekerler gibi metabolize olmazlar. Bunun yerine bağırsağa giderler ve bağırsak bakterilerinin davranışlarını değiştirirler. Bu da bağışıklık sisteminin kan şekeri düzeylerini yükseltir. Bu şeker de yağa dönüşür. Şekere bağımlı olduğunuzda, vücudunuz istenmeyen şekeri yağa dönüştürür. Sonunda, bu yağ belde, kalçalarda, uyluklarda ve yüzde toplanmaya başlar.

Denetimi Atla, Tamamıyla Çık

Şekeri ortadan kaldırmaya çalışırken birçok kişi herhangi bir bağımlılığın klasik çekilme belirtilerini yaşar: üzüntü, baş ağrısı, yorgunluk… Bir şeker bağımlılığı, genellikle bir yemek sindirildikten sonra olur. Bir şeker arzusu yaşarsınız ve vücudunuz beyninize tekrar acıktığını söyler. Şeker bağımlısı bir kişi böyle bir senaryoda ne yapardı? Elbette tatlı bir şey yer! Tatlı bir şeyler yediğinizde “açlığınızı” doyurdukça, üzüntü, baş ağrısı ve hasta duyguları kaybolur ve anında daha iyi hissedeceksiniz. Bu döngüyü kırmak için şekerden tamamen kaçınmanız gerekir. Denetleme uygulamak, işe yaramayacak bir psikolojik saldırıdır. Çekilme rahatsızlığıyla birkaç gün mücadele ettiğinizde, bağımlılığı tekmelemek ve sağlığınızı iyileştirmek için yolunuza devam edeceksiniz.

3 Günlük Şeker Detoksu

1. Gün
Kahvaltı: Çilek, tohum veya badem ile 1 bardak yulaf kesimi – veya – 3 pişirilmiş yumurta
Sabah ve Öğle Arasında Atıştırmalık: Küçük bir fıstık
Öğle Yemeği: Hafifçe pişmiş balkabağı, havuç, pancar, incir fıstığı, şalgam, fasulye ve badem ile bir kase haşlanmış tavuk göğsü
Akşam Yemeği: Bir kase yeşil fasulye ile pişmiş balık – VEYA – Kızarmış brokoli ve mantar ile somon (gerçekten açsanız yemeklerin her ikisinde de tadını çıkarın)
2. Gün
Kahvaltı: Çilek ve tohum veya badem ile 1 bardak yulaf kesimi – veya – ıspanak ile 3 pişmiş yumurta (sotelenmiş)
Sabah ve Öğle Arasında Atıştırmalık: Küçük bir kap fıstık
Öğle Yemeği: Kırmızı ve sarı biberli ızgara kabak, limon, sirke ve kekik – veya – rendelenmiş havuç ve kırmızı lahana salatası, zeytinyağı, limon suyu ve tuz ile maydanoz
Akşam Yemeği: Seçtiğiniz yeşil sebzeyi güveci ve fasulye çorbası
3. Gün
Kahvaltı: Çilek ve tohum veya badem ile 1 bardak yulaf – veya – karides ve sotelenmiş bir lahana, turp ve cevizli salata ile 3 yumurta omlet
Sabah ve Öğle Arasında Atıştırmalık: Küçük bir kap fıstık
Öğle Yemeği: Biberiye, adaçayı ve limonla kavrulmuş tavuk bacakları – veya – soğan ile kavrulmuş tavuk, siyah zeytin ve kekik
Akşam Yemeği: Mantar, sarımsak, soğan, havuç, kereviz, kekik ve defne yaprağı, makarna, fesleğen ve domates sosu

Şeker Detoksu içecekleri

Diyetinizden şekerli içecekleri ortadan kaldırmak, bağımlılığı yenmenin kesin yoludur. Şekerli meyve sularının detoks suları ile değiştirilmesi ve sağlıklı sıcak şekerlemeler detoks çabalarınızı artıracak ve sizi içki alımından mahrum bırakmayacaktır.
Şeker Detoks Suyu: Greyfurt, yaban mersini, çilek veya portakaldan bir tanesi ile taze biberiye veya naneyi  parçalayın veya filtrelenmiş suyun orta boyutlu bir kavanoza ekleyin. Her gün saklayın ve için.
Çay: Günde üç kez şekersiz bitki veya yeşil çay iç.
Kahve: Her gün en fazla 1 fincan şekersiz siyah kahve için.

Hatırlanacak Şeyler

  • Bal, akçaağaç şurubu tüketimini önlemek için her türlü yapay tatlandırıcı gibi ürünlerden uzak durun. Az miktarda şekere maruz kalırsanız, git gide daha fazla isteyeceksiniz.
  • Şeker arzusuna karşı savaşın.
  • Beyaz ekmek ve meyve suları gibi karbonhidratlı gıdaları, tahıl gibi gıdalarla değiştirin. Kan dolaşımındaki şeker salınımını düzenleyecekler, şeker aşırı yüklenmesini ve dolayısıyla isteklerini engelleyeceklerdir.
  • Yemeklerinizde sızma zeytinyağı kullanın.
  • Her gün pişmiş yeşil sebzeyi 1 büyük kaseden yiyin. Bir bağımlılıkla mücadele ederken gelen besin maddelerini ve mikro besin maddelerini tutmak zorundasınız.
  • Her gün büyük bir porsiyon yeşil salata tüketmeye çalışın.
  • Bolca su için.

Bu üç günlük detoks planını başarıyla tamamladıktan sonra, şeker bağımlılığını önemli ölçüde azaltmış olacaksın. Depresyon, yorgunluk ve baş ağrısı aşınmaya başlayacak ve günlük bir şeker düzeltmesi olmadan ayakta kalabileceğinizi anlayacaksınız! Bir sonraki adım, yavaş yavaş şekerin sağlıklı şekerlerini (meyveler, kuru meyveler ve düşük şekerli tatlı çeşitleri gibi) dahil ederken, şeker bağımlılığını tutmak için daha uzun bir diyet planı hazırlamanız için beslenme uzmanınızla veya doktorunuzla konuşmaktır.

Konu Hakkında Bir Yorum Yazar mısın Lütfen :)