Sinir Zayıflığı

Reklam Engelleyici Algılandı !!!

Merhaba sitemiz sadece reklamlardan para kazanmaktadır. Lütfen reklam engelleyicinizi kapatınız. Anlayışınız için teşekkürler.

Sinir Zayıflığı

Sinirsel zayıflık ya da nöropati, vücudunuzun bazı bölgelerindeki sinirlerin zayıf ya da hareketsiz hale gelmesine neden olan çeşitli sinir bozukluklarını kolektif olarak tanımlamak için kullanılan tıbbi bir terimdir. Bazı bireyler için sinir zayıflığı geçici bir ilişki iken, bazıları için kalıcı bir sağlık sorunu olabilir.

sinir zayıflığı
Sinirsel Zayıflık Nedenleri Nelerdir?

Sinir güçsüzlüğünün en yaygın nedenleri:
– İltihaplı sinirler
– Sıkıştırılmış sinirler
– Sinir hasarı
– Dejenere sinirler
– Sinir hücrelerinde malign tümörlerin gelişimi
– Sinir impulslarının toksinlerle bozulması
– Sağlıksız beslenme ve yaşam tarzı
Stres
Sinirsel zayıflığın nedenleri de hastalığın türüne ve diğer faktörlere bağlı olarak değişebilir. Bakteriler, virüsler veya diğer parazitlerin neden olduğu sinir enfeksiyonlarına, sinirlere zarar veren veya zamanla işlevlerini değiştiren ilaçlara, besin eksikliğine, sinir kusurları veya sinirlerin işlevini değiştiren genetik anormalliklere bağlı olarak değişiklik gösterir. Sinirsel zayıflık semptomları, etkilenen sinirin tipine ve lokasyonuna bağlı olarak büyük ölçüde değişmektedir.

Sinir Zayıflığının Belirtileri

  • Gıdıklama hissi
  • Ağrılar
  • Kaygı ve depresyon
  • Zayıf bağışıklık
  • Yorgunluk
  • Düşük koku, görüş, tat, dokunma veya duyma hissi
  • Bilişsel problemler
  • Kas zayıflığı ve israf
  • Titremeler

Sinir Zayıflığı Sonucu Sinir Sisteminde Oluşan Hastalıklar

Sinirlerin zayıflamasına neden olabilecek bir dizi hastalık var. Bu hastalıklar;
Siyatik: Siyatik genellikle sinir kökü sıkıştırmasının bir sonucudur.
Multipl Skleroz: Bu, bağışıklık sisteminizin sinirlerinizin yalıtkan kılıfına (miyelin kılıfı) saldırmasına neden olan bir otoimmün hastalıktır.
Bell Palsi: Yüz felci olarak da adlandırılan bu hastalık, yüzünüzün bir tarafında iltihaplı sinirlere neden olur ve bu da etkilenen bölgede kas güçsüzlüğüne neden olur.
Diyabetik Nöropati: Bu durum uzun ve tedavi edilmemiş diabetes mellitus vakalarının bir sonucudur.
İnme: Beyin dokularınızın bir kısmı kesintiye uğramış kan akımı nedeniyle bir kan pıhtılaştığı zaman, bir felce yol açar.
Parkinson Hastalığı: Bu, beyninizdeki belirli sinir hücreleri tiplerinin kademeli olarak kaybolmasına yol açan nörodejeneratif bir hastalıktır.

Sinir güçsüzlüğü bir dizi tıbbi duruma yol açabilir. Bu nedenle, hemen tedavi etmek en iyisidir. Sinir zayıflığı için doğal gıdalar ve sinirsel güçsüzlük ile başa çıkmanıza yardımcı olabilecek egzersizler bulunmaktadır.

Konu Hakkında Bir Yorum Yazar mısın Lütfen :)