Sivilce izleri Nasıl Geçer

Reklam Engelleyici Algılandı !!!

Merhaba sitemiz sadece reklamlardan para kazanmaktadır. Lütfen reklam engelleyicinizi kapatınız. Anlayışınız için teşekkürler.

Sivilce izleri Nasıl Geçer

İnsanlar görünümleri konusunda çok bilinçlidir çünkü bir bireyin fiziksel görünümü iş, kariyer, okul veya sosyal ilişkilere büyük bir etki yapar. Kozmetoloji pazarında, ciltteki sorunları gizlemek için bir çözüm sunmayı vaat eden birkaç ürün vardır. Bu maddeler glutatyon beyazlatıcı sabunlar, enjeksiyonlar, merhemler, jeller, kremler vb. Birçok kişi, cildin ışıltılı, gençleşmiş, genç, akne içermeyen, sivilce izleri olmadan, pürüzsüz, ince ve esnek olmasını sağladıklarından dolayı bu ürünler için sıraya giriyor.

sivilce izleriGençlerin yanı sıra ergenlerin çoğu, ciltlerindeki sivilcelerden muzdariptir. Bu lekeler, kimyasal olarak üretilmiş veya bitkisel olarak işlenmiş ürünler kullanılarak üstesinden gelinebilir. İnsanlar, sivilce izleri ve sivilce arasındaki farkı bilmelidir çünkü bu iki cilt sorunu için tedavi farklıdır.

Sivilce izleri ve Sivilce Nedir?

Akne, cildin açık gözeneklerinin yağ ile tıkanmış ve bakteriler tarafından nüfuz ettiği yağ bezinin enfeksiyonu olarak karakterize edilen bir deri kirliliğidir. Eğilim, cildin yüzeyinin hantal, iltihaplı ve kırmızı bir sivilce oluşturmasıdır. Dahası, siyah nokta, yağlı cilt ve sivilce gibi farklı akne türleri vardır. Diğer taraftan, sivilce izi yara izi yaratan bir sivilce sonucu oluşur. Bireysel sivilceleri sararsa, sivilce lekesi deforme olur ve bazı kraterler veya izler bırakır. Genel olarak, profesyonel tarafından sivilce izleri için tavsiye edilen dermatolojik tedavi çözümleri, çok pahalıdır. Bu sivilce izlerini gidermek için alternatif yöntemler bulunmaktadır.

Sivilce izleri için Çözüm Önerileri

Sivilce izlerini dermatolojik teknoloji ile cilt bakımı müdahalesi olmadan tedavi etmekten başka kısa yol yoktur. Bitkisel solüsyonları kullanarak istediğiniz en iyi, parlak deriyi elde etmek aylar sürecektir. En azından göze batan bir cildin oluşma eğilimini azaltmış olacaksınız.

1. Aydınlatıcı Olarak Limon Suyu

Kollajen içeriğini yeniden oluşturmak için cildi destekleyebilen bir mucizedir. Cildin üzerindeki koyu lekeleri hafifletmeye ve cildin yağlanmasını azaltmaya yardımcı olan doğal bir ağartma maddesidir. Limon suyunu doğrudan dairesel hareketlerle yüzünüze uygulayın. Ayrıca bir pamuk topu kullanabilir, limon suyuna daldırıp yüzünüze hafifçe uygulayabilirsiniz. Limon seansından sonra yüzünüzü su ve sabunla yıkayın.

2. Hasarlı Cilt Dokusunu için Aloe Vera

Aloe Vera, cildin hasarlı dokularını canlandırabilen doğal iyileştirici etkilere sahiptir. Bir Aloe Vera yaprağı alın, dış kaplamasını soyun ve jel şeklindeki maddeyi doğrudan dairesel hareketle yüzünüze uygulayın. Daha sonra, yüzünüzü sabun ve su ile yıkayın.

3. Cilt izlerini için Domates

Domatesler, kir ve ölü deri hücrelerinden kurtulabilen antiseptik elementlere sahiptir. Ayrıca cilt üzerindeki koyu lekeleri hafifletebilir. Domatesi dilimleyin veya domatesleri ezin ve yüzünüze bir bitkisel yüz maskesi gibi nazikçe uygulayın. Domates maskesini yaklaşık 3 dakika boyunca yüzünüze bırakın, ardından durulayın.

4. Yüz Temizliğine Bal

Bal, cildi temizleyebilen antibakteriyel doğal özelliklere sahiptir. Yüzün her tarafında liberal bir bal sürün ve sıcaklığını hissedin. Birkaç dakika bekledikten sonra yüzünüzü yıkayın.

5. Salatalıkların Yatıştırıcı, Tazeleyici ve Canlandırıcı Etkisi

Salatalık, cilt için iyileştirici, beyazlatıcı, nemlendirici ve anti-enflamatuar etkileri içeren harika bitkilerdir. Kalın bir salatalık dilimi kesin ve ihtiyacınıza göre 5 ila 15 dakika boyunca yüzünüzde bekletin. Salatalık özünü yüzünüzde bırakabilir veya durulayabilirsiniz.

Konu Hakkında Bir Yorum Yazar mısın Lütfen :)