Siyah Saç Bakımı

Reklam Engelleyici Algılandı !!!

Merhaba sitemiz sadece reklamlardan para kazanmaktadır. Lütfen reklam engelleyicinizi kapatınız. Anlayışınız için teşekkürler.

Siyah Saç Bakımı

Doğal siyah saçlarınız varsa, tebrikler! Dünyada en çok istenen saç rengine sahipsiniz demektir. Birçoğu saçlarının doğal siyah olduğunu düşünür, ama aslında koyu kahverengi bir renktir. Siyah saçlarla ilgili birkaç efsane vardır ve bunlardan biri, siyah saçın diğer saç tipleri kadar hızlı büyümemesidir. Gerçek şu ki, siyah saç diğer saç tipleriyle aynı oranda büyür, ancak dokusu büyümediği gibi görünebilir. Eşsiz fiziksel yapısı, düzgün bir şekilde büyüdüğünden emin olmak için saç bakım tekniklerini kullanmayı gerektirir. İşte saçın gölgelenmesini önlemek ve rengini uzun süre korumak için siyah saç bakımı ipuçları;

siyah saç bakımı

1. Nazik Olun

Saçınızı tutarken daima nazik hareketler yaptığınızdan emin olun. Asla acele etmeyin. Böylece sağlıklı bir şekilde büyümesini sağlayabilirsiniz.

2. Siyah Saç için Olan Saç Bakım Ürünleri Kullanın

Siyah saçlar diğer saç tiplerinden daha hassas ve kuru olma eğiliminde olduğundan, nemin saçta kalmasını sağlayacak şekilde bulunduğundan emin olmanız gerekir. Siyah saçlar için özel olarak formüle edilmiş şampuan, saç kremi ve saç yağı kullanın.

3. Nemlendirme

Her saç için olduğu gibi siyah saç bakımı için de daha önemli bir şey yoktur. Çünkü saçların her zaman nemlendirilmesi gerekir. Şampuandan sonra saçınız duruladığınıda, nem emilir. Bu size her zaman arzu ettiğiniz pürüzsüz, ipeksi siyah saçları verecektir!

4. Fırçalamaktan Kaçının

Saç fırçalarını atın! Evet, doğru okudunuz. Geniş dişli taraklar siyah saçlar için fırçalardan çok daha iyidir. Parmaklarınızı da kullanabilirsin. Güzel saçlarınızı sert bir şekilde fırçalamayın. Saçınızı fırçalamak saçlarınızı saç derisinden kopmasına neden olacak ve tamamen hasarlı bırakacaktır.

5. Saç Şekline Dikkat

Saçınızı nasıl şekillendirdiğinize dikkat etmelisiniz, çünkü siyah saçlar diğer türlere göre daha zararlıdır. Örneğin gevşek örgüler siyah saçlar için ideal ve şık bir modeldir. Saç büyümesini teşvik etmek için, daha az kırılma ve ayrılma sağlamak için saçınıza ağırlık vermeyen saç modellerini tercih etmelisiniz.

6. Bolca Su İçin

Siyah saçlarınızın güçlü ve sağlıklı büyümesini istiyorsanız, günlük su alımınızı artırın. Saçlarınızı nemlendirmenin en iyi yolu budur ve aynı zamanda güzel bir cilde sahip olma avantajını da elde edersiniz. Kandaki oksijen seviyeleri su tarafından korunur, bu nedenle uygun saçlı deri dolaşımı artar. Su, ayrıca saç köklerinizi ve saçlarınızı nemlendirir, böylece saçların beyazlamasına ve kırılmasına engel olur.

7. Saçlarınızı Isıdan Uzak Tutun

Saçınızın siyah, doğal rengini seviyorsanız; saçlarınıza düzleştirici, saç maşası gibi ısı uygulamalarından kaçının. Bu uygulamalar sadece saçlarınızı kurutmaz, aynı zamanda doğal renk kaplamasını da kaybetmeye neden olur.

8. Sıcak Yağ Masajı

Hindistan cevizi yağı, badem yağı veya amla yağı ile sıcak yağ masajı yapabilirsiniz. Bütün bu yağlar saçınızın siyah renginin korunmasına katkıda bulunur. Okaliptüs yağını da kullanabilirsiniz; ısıtılmış yağa birkaç damla ekleyin ve hafif dairesel hareketlerle kafa derisi üzerine uygulayın. Saçınızın uzamasına ve korunmasına yardımcı olur.

9. Siyah Saç Bakımı Maskesi

Siyah saç bakımı için de doğal ipuçlarını tercih etmeniz en iyi sonucu verecektir. Bu maske, saçınıza parlaklık katarken siyah rengi koruyan olumlu sonuçlar elde edebilirsiniz. Paket ayda iki kez uygulanmalıdır. Aşağıda verilen tarif omuz hizasında olan saçlar içindir. Saçlarınızın uzunluğuna göre bunları artırabilir veya azaltabilirsiniz.
–  Yarım fincan kuru amla tozu (Saç uzamasını artırır ve yoğun bir siyah renk verir)
– Yarım bardak kına tozu (Renk, vücut ve aynı zamanda saç büyümesini korur)
– 2 yemek kaşığı kuru brahmi tozu (isteğe bağlı) (Saç büyümesini artırır)
– 1 yumurta (protein paketi olarak davranacak)
– 1 su bardağı ekşi yoğurt (isteğe bağlı) (Saçınızı yumuşatır ve kepek çıkarır)
– Yarım fincan bhringraj tozu (isteğe bağlı) (Güçlü siyah bir renk oluşturur)
– Yarım limon (Parlatıcı, parıltılı ve kepekleri azaltır)
Kına ve amla tozunu seyreltmek için biraz çay likörü hazırlayın, karıştırın ve bir gece bekletin (kaynatmayın). Ertesi gün, diğer malzemeleri ekleyin ve iyice karıştırın. Saç derisine ve saçların tam uzunluğuna kadar kullanın, 20-30 dakika bekledikten sonra yıkayın.

10. Saç Kestirme

Düzenli aralıklarla kestiğinizde saçlarınızın daha hızlı uzadığı inancı bir efsaneye dayanır. Bununla birlikte, kırılmış uçlardan kurtulmak için sık sık yapılan kesimler saçınızın sağlıklı kalmasına ve kırılmaya daha az yatkın olmasına yardımcı olur.

11. Keratin Tedavisi

Şekillendirici jellerden ve aletlerden uzak kalamazsanız, keratin restorasyon tedavisi için iyi bir salonda iki ayda bir seans yaptırabilirsiniz. Saçınızın kaybolan keratine geri kazanılmasına yardımcı olur ve koyu doğal saç renginizi korur.

12. Hatırlanması Gereken Diğer Önemli Noktalar

Sağlıklı bir yaşam tarzına sahip olmak sadece vücudunuz ve cildiniz için değil, saçlarınız için de harikalar yaratabilir. Sağlıklı saçlar elde etmek için, kendinize iyi bakmanız gerekir. Sağlıklı bir beslenme ve bol su size güzel saçlar kazandırabilir. Taze meyve ve sebzeler vücudunuzu sadece sağlıklı tutmakla kalmaz aynı zamanda saçınıza da fayda sağlar. Düzenli egzersiz yapmak ve vücudunuza iyi bakmanız, tırnaklarınız ve saçlarınız gibi diğer parçalarda çok fayda sağlar. Parlak siyah saçlara sahip olmak için, yaşam tarzınızda olumlu bir değişiklik yapın ve vücudunuzun yanı sıra saçlarınızdaki farkı görün.

Konu Hakkında Bir Yorum Yazar mısın Lütfen :)