Soğuk Algınlığı için Doğal ilaçlar

Reklam Engelleyici Algılandı !!!

Merhaba sitemiz sadece reklamlardan para kazanmaktadır. Lütfen reklam engelleyicinizi kapatınız. Anlayışınız için teşekkürler.

Soğuk Algınlığı için Doğal ilaçlar

Kış geldi. Bu aynı zamanda soğuk algınlığı ve grip vakti demek. Burun akıntısı, boğaz ağrısı kapıda bekliyor. Soğuk, boğaz, sinüs ve burnu etkileyen virüse bağlı bir üst solunum yolu enfeksiyonu sebebidir. Soğuk algınlığı belirtileri burun akıntısı, ateş, boğaz ağrısı, baş ağrısı ve öksürüktür. Belirtiler enfeksiyondan iki gün sonra başlar ve normal iyileşme süresi yaklaşık yedi ila on gün arasındadır. Soğuk algınlığı bir virüs enfeksiyonu olduğundan, tedavi edilemez. Bununla birlikte, soğuk algınlığının belirtilerini hafifletmeye yardımcı olacak birkaç evde yapılabilecek birkaç doğal ilaç vardır.

soğuk algınlığı
1. Buharda Pişirin

Burun tıkanıklığını açmanın en iyi yollarından biri buhardır. Bir kaba koyarak kaynatın, başınızı yukarı doğru tutun ve yavaşça burnunuzdan nefes alın. Ayrıca, buharın sıkışmasını önlemek için kafanızın üzerine havlu bezi örtebilirsiniz. Bunu yaparken dikkatli olun. Ayrıca, sıcak suda okaliptus yağı veya çay ağacı yağı gibi birkaç damla uçucu yağ ilave ederek daha etkili olmasını sağlayabilirsiniz. Buhar yoluyla taşınan uçucu yağ, burun tıkanıklığını hafifletmeye ve tıkanıklığın ortadan kaldırılmasına yardımcı olacaktır.

2. Zencefil Çayı

Birçok ev ilaç listesinde zencefil bulacaksınız. Zencefil mucize bir besindir ve mide bulantısından ağrıyan boğaz ağrısına kadar birçok rahatsızlığı tedavi eder. Boğaz ağrısı için bir bardak su kaynatın ve üzerine birkaç zencefil dilimi ekleyin. Lezzetli hale getirmek için tarçın ve bal ekleyebilirsiniz. Bu, boğaz ağrısı ve mide bulantısı hissinin giderilmesine yardımcı olacaktır. Bunu günde iki ila üç kez içebilirsiniz.

3. Soğan ve Bal

Soğan boğaz ağrısı ve öksürük için harika bir çözümdür. Anti-inflamatuar ve anti-bakteriyel özelliklere sahiptir ve göğsündeki balgamın atılmasına yardımcı olur. Bal da boğaz ağrısı için iyidir. 1 kırmızı soğan veya birkaç soğan, 1 fincan bal veya 1/2 fincan beyaz veya kahverengi şeker gerekir. Ayrıca kavanoza da ihtiyacınız olacak. Soğanı kesin, kavanozun içine koyun. Üzerine bir bal tabakası ekleyin veya bir tabaka şeker ile örtün. Soğanın ve balın alternatif katmanlarını elde etmek için bunu tekrarlayın. Üste geldiğinizde kavanozu sıkıca kapatın. Şimdi kavanoz yaklaşık 12 saat boyunca veya bir gece bekleterek sıvı hale gelmesini sağlayın. Bu sıvı tartışmasız bir öksürük için en iyi doğal ilaçtır. Öksürüğü durdurmak için bu sıvıdan bir çay kaşığı için.

4. Sarımsak

1 orta boy sarımsak, 1 tatlı kaşığı bal, 1 limon ve ılık suya ihtiyaç duyacaksınız. Sarımsağı ezin ve bir bardağa koyun. Şimdi içine limon suyu ve bal ekleyelim. Ardından bardağı ılık suyla doldurduktan sonra için.

5. C Vitamini

C vitamini bakımından zengin meyve ve sebze yemenin soğuk algınlığı semptom ve bulgularıyla mücadele eder. Bir araştırmaya göre, yeterli miktarda C vitamini tüketilmesi üst solunum yolları enfeksiyonunun iyileşmesine yardımcı olabilir. Greyfurt, portakal yiyebilirsiniz. Ya da ballı veya limonlu çayı içebilirsiniz. C vitamini, bağışıklık sisteminizin enfeksiyonla savaşmasına yardımcı olacaktır.

6. Turp 

Turp, soğuk algınlığı için mükemmel bir doğal ilaçtır. Vitaminler ve mineraller açısından zengin, canlı sebze anti-septik özelliklere sahiptir. Hızlı bir şekilde iyileşmek için iki veya üç turp yemek iyi hastalığa iyi gelir. Sadece 2-3 turba ihtiyacınız olacak. Sebzeyi yiyin ve hastalığa veda edin.

Konu Hakkında Bir Yorum Yazar mısın Lütfen :)