Stresi Azaltan Duvar Renkleri

Reklam Engelleyici Algılandı !!!

Merhaba sitemiz sadece reklamlardan para kazanmaktadır. Lütfen reklam engelleyicinizi kapatınız. Anlayışınız için teşekkürler.

Stresi Azaltan Duvar Renkleri

Renkler insanlar üzerinde büyük etkisi olduğu için ruh halini anında değiştirebilir. Örneğin, yükselen güneşin değişen renklerini izlemekten mutluluk duyarsınız. Her rengin insanlar üzerinde farklı etkileri vardır. Yapılan bir araştırmaya göre, stresin etkileri ve stres sonucu verilen tepkiler kırmızı bir çevrede artmaktadır. Bazı renklerin sakinleştirici ve rahatlatıcı bir etkisi vardır. Renklerin insanlar üzerindeki bu etkilerinin avantajlarından yararlanabilmek için bu renk bilgisini evinizi dekore ederken kullanabilirsiniz. Renkler stres yönetimi aracı olarak işlev görebilir. Evinizi rahatlatıcı bir yer haline getirmek istiyorsanız, duvarlar için stres azaltıcı renklerden birini seçebilirsiniz. İşte stresi azaltan duvar renkleri,

Yumuşak Gri

Yumuşak gri sakinleştirici etki yaratan bir renktir. Stres azaltma alanı oluşturmak için duvarlarınızda kullanılabilir. Farklı tonlar gri renkleri vardır ve odanın boyutuna göre renk tonunu seçebilirsiniz. Geniş bir oda sahip değilseniz, daha açık renk gri tonlarını tercih edin. Bu, odanın büyük ve havadar görünmesini sağlayacaktır.

Soğuk Mavi

Mavi rahatlatıcı bir renktir ve stresinizi azaltmaya yardımcı olur. Feng Shui’ye göre, mavi aynı zamanda kan basıncınızı düşürebilir ve kaygıyı azaltabilir. Mavi renk zihninizi yatıştırmada yardımcı olacaktır. Stres azaltma ve sükunet etkisi yaratabilmek adına duvarınızı boyamak için nötr ve yumuşak bir mavi ton kullanın.

Toz Pembe

Pembe enerjinizi dengeleyen ve barışı geliştiren bir renktir. Odanız yumuşak, toz pembe boya ise, huzurlu bir ortam yaratmış olursunuz. Bu renk sadece kreşler için değil, herhangi bir odada da kullanılabilir. Toz pembenin sakinleştirici bir etkisi vardır. Duvarı toz pembe veya yumuşak pembe renkte boyayabilirsiniz.

Lavanta

Tıpkı lavanta yağı rahatlamak için kullanıldığı gibi sakinleştirici bir etki yaratmak için duvarlarınızda lavanta rengi kullanabilirsiniz. Yumuşak lavanta rengini vurguladığınızı hissederseniz evinizde kullanmanız gereken stres azaltıcı renklerden biridir.

Beyaz

Beyaz renkte boyanmış duvarlar odanızın daha büyük görünmesini sağlar. Saflık ve tazeliği sembolize eder. Beyaz renk zihninizi dağıtır ve daha iyi düşünmenize yardımcı olur. Böylece stresinizi azaltır.

Evinizde kendinizi daha rahat hissetme için stresi azaltan bu duvar renkleri ile ev dekorunuzu tamamlayabilirsiniz..

Konu Hakkında Bir Yorum Yazar mısın Lütfen :)