Su içmeyi Unutanlara Öneriler

Reklam Engelleyici Algılandı !!!

Merhaba sitemiz sadece reklamlardan para kazanmaktadır. Lütfen reklam engelleyicinizi kapatınız. Anlayışınız için teşekkürler.

Su içmeyi Unutanlara Öneriler

Bilindiği gibi vücudumuzun %75 sudur. Bu da bize suyun vücudumuz için ne kadar önemli olduğunu gösteriyor. Yeterli miktarda suyu tüketmek vücudumuzun sağlığı için çok önemlidir. Saç, tırnak, cilt problemleri olanlar, baş ağrısı olanlara, ağız kokusu çekenler, kilo vermek isteyenlere, egzersiz yapanlara günde 2 litre suyu içmeleri önerilir. Özellikle yaz aylarında terlemeyle gerçekleşen sıvı kaybı nedeniyle vücudumuzun suya olan ihtiyacı daha da artmaktadır. Bu nedenle yaz aylarında günlük 3 litre su tüketilmesi gerekir. Ancak günlük hayatın koşuşturması içinde maalesef su içmeyi ihmal ediyoruz. Peki, su içmeyi alışkanlık haline getirmeniz için neler yapmalıyız?

su1.  Her sabah uyanır uyanmaz ve her gece yatmadan önce bir bardak suyu mutlaka için. Akşam yatarken başucunuza bir bardak suyu koyun. Sabah uyandığınızda ilk işiniz o suyu içmek olsun. Hem su ihtiyacınızı karşılamış hem de sabah uykusunu üzerinizden atmış olursunuz.

2. Her zaman yanınızda taşıyabileceğiniz, sevdiğiniz güzel bir şişe edinin. Dışarı çıktığınızda şişenizi yanınıza alın. Dışarıdayken içme suyu bulamadığınızda ya da gidip almaya üşendiğiniz zaman bahaneler üretmek zorunda kalmazsınız. Sadece dışarıdayken değil evin içinde de şişenizi yanınızda bulundurun. Kalkıp suyu almaya üşendiğiniz zaman susuz kalmamış olursunuz.

3. Gün içinde en çok vakit geçirdiğiniz yere mutlaka bir şişe ya da sürahi suyu koyun. Örneğin, bilgisayar başında iseniz bilgisayarınızın bulunduğu yere, iş yeri ise iş yerinizdeki masanıza, arabada uzun vakit geçiriyorsanız arabanızda mutlaka bir şişe suyu yanınızda bulundurun.

4. Sürekli bulunduğunuz yerlere su içmenizi hatırlatan notlar yapıştırın. Aynı şekilde cep telefonunuza hatırlatma da ekleyebilirsiniz.

5. Çay, kahve gibi içecekleri bol miktarda tükettiğiniz için susuzluk hissi yaşamıyor olabilirsiniz. Ancak bu içecekler sıvı ihtiyacınızı karşılamak yerine vücudunuzdan sıvı atımına sebep olur. Bu nedenle bunu sırayla yapın. Örneğin, bir kere çay içtiyseniz ikinci defa su için.

6. Sade suyu içmeyi sevmiyorsanız aromalı sular hazırlayabilirsiniz. İçeceğiniz suyun içine limon, elma, portakal gibi meyvelerin yanında nane yaprağı ve tarçın kabuğu eklemeniz suya aroma katarak lezzetli bir tat oluşturacaktır.

Konu Hakkında Bir Yorum Yazar mısın Lütfen :)