Süt ile Cilt Bakımı

Reklam Engelleyici Algılandı !!!

Merhaba sitemiz sadece reklamlardan para kazanmaktadır. Lütfen reklam engelleyicinizi kapatınız. Anlayışınız için teşekkürler.

Süt ile Cilt Bakımı

Bir bardak sütün güzelliğe bir çok katkısı olduğunu biliyor musunuz? Evet, süt  sadece sağlıklı kemikler ve dişler için zengin bir kalsiyum kaynağı değil, aynı zamanda güzelliğe de büyük katkıları vardır. Süt, genç cildinizi koruyacak ve yaşlanma, ince çizgiler ve kırışıklık belirtilerini yavaşlatacaktır. Sütün aynı zamanda kollajen üretimini artırma etkisi vardır. Sivilceyi azaltır ve cildin esnekliğini artırır. Bu nedenle, bir bardak sütü en parlak ve yumuşak cildi elde etmek için güzellik rejimine dahil etmeyi unutmayın. Cilt bakımı için sütü kullanma yolları;

süt
1. Kuru Ciltleri Nemlendirir

Sütün zenginliği, kaybedilen nemi yenileyerek kuru deriden kurtulmanıza yardımcı olur. Cildi nemlendirerek pürüzsüzleştirir. Sütü nemlendirici olarak kullanmak için pamuklu bir top alıp biraz süte daldırdıktan sonra yüzünüze sürün. 20 dakika bekletin ve daha sonra soğuk su ile yıkayın. Ayrıca sütle ezilmiş muzu karıştırarak  daha iyi sonuçlar almak için aynı işlemi yapabilirsiniz.

2. Cildi Temizler

Süt mükemmel bir temizleyici olarak çalışır.  Ölü cildi de temizler. Aynı zamanda cildi nemlendirirken yumuşak ve esnek bırakarak siyah noktaları ve sivilceleri önler. Sütü bir temizleyici olarak kullanmak için sütte bir pamuklu bez hazırlayın ve sonra dairesel harekete uygulayın. Bu işlemi beş dakika tekrarlayın ve ardından yüzünüzü ılık su ile yıkayın.

3. Gözenekleri Açar

Tıkalı gözeneklerden kurtulmaya yardımcı olduğu için süt etkili bir püskürtme fırçası olarak kullanılabilir. Sütte bulunan doğal AHA bileşeni çok sayıda güzellik ürünlerinde kullanılır. Sütü nazik bir exfoliator olarak kullanmak için sütle cildinize masaj yapın. Bu pullanma maskesini yıkayın. Cildinizin yumuşak ve ışıltılı olduğunu göreceksiniz.

4. Bronzlaştırıcı

Bronzlaştırılmış çizgilerinizden kurtulmak isterseniz süt kullanın ve bronzu hafifletirsiniz. Sütün laktik asit içeriği cilt hafifletme sürecine yardımcı olur. Sütü bronzlaştırıcı olarak kullanmak için eşit miktarda sütle yeşil çay karıştırın. Bu çözeltiye pamuklu bir bez batırın ve sonra güneşte teninize uygulayın. Bu maskeyi 15 dakika sonra yıkayın. Daha iyi sonuçlar almak için, bunu banyodan bir hafta önce tekrarlamanız gerekecek.

5. Ayak Bakımı

Ayak ve ayak parmaklarınızda çatlama varsa, yumuşak ve temiz ayak elde etmek için yalnızca bir miktar süt gerekir. Ayak sütü için, ılık süte biraz su ilave edin ve içine ayaklarınızı koyun. Ölü deriden kurtulmak için kırık alanı topuk taşıyla sürtün. Ayaklarınızı yumuşak bir havlu ile kurutun.

Konu Hakkında Bir Yorum Yazar mısın Lütfen :)