Tatilde Fitness’a Devam Etmenin 9 Yolu

Reklam Engelleyici Algılandı !!!

Merhaba sitemiz sadece reklamlardan para kazanmaktadır. Lütfen reklam engelleyicinizi kapatınız. Anlayışınız için teşekkürler.

Tatilde Fitness’a Devam Etmenin 9 Yolu

“Tatilde de fitness mı yapılır?” diye düşünmeyin. Yıl boyunca ter döküp kazandığınız fit görünümü ve dahası sağlığınızı korumanın yolu tatilde de egzersiz düzenini sürdürmekten geçiyor. Yazın hakim olan sıcaklarla motivasyonu kırılanlar, sporu gündem dışı bırakanlar için Fitness Eğitim Direktörü Samantha Clayton 9 maddelik fitness‘a devam rehberiniz paylaştı.

fitness

Tatil geldiği zaman fitness ve sağlıklı yaşama en gönülden bağlı olanlar bile spordan uzaklaşabilir. Ancak tatil zamanı da olsa fitness’a ara vermek yeniden istenen görünüme sahip olmayı zorlaştırabilir. Tatil döneminde de kilo kaybı ve vücut kompozisyonu hedeflerimizi devam ettirmek önemlidir. Motivasyonu korumak için ve egzersiz planına bağlı kalmak için küçük ama etkili yöntemler bulmak çok önemlidir. Tatilde de sağlıklı ve hareketli kalmamıza yardımcı olacak temel fitness listesi;

Program Hazırlayıp Hedef Koyun

Tatil dönemi spor yapmayı ve sağlıklı yaşamayı yaşam biçimi haline getirenler için bile irade testine dönüşebilir. Kilo verme ya da vücudunuzu şekillendirme amacıyla kendinize bir fitness programı hazırlamalısınız. Olmazsa olmaz besinler listesi hazırlayıp tatil boyu hedefinizden şaşmayın.

Kalori Takip Aplikasyonları ile Kilonuzu Takip Edin

Tatilde kontrolü bırakarak yediklerimizi fazla kaçırmaya biraz daha meyilli oluruz. Telefonunuza bir kalori takip aplikasyonu indirerek günlük hedefinize daha yakın durarak yediklerinizi daha kolay kontrol edebilirsiniz. Unutmayın, kilonuzu tatilde de korumanız önemlidir. Sıkı takipte olmak sağlıksız atıştırmalıklardan uzak tutmanızı sağlar.

Günlük Hareket Miktarınızı Kontrol Edin

Her yerde kolaylıkla bulabileceğiniz giyilebilir fitness cihazları sayesinde günlük hareket miktarınızı takip edebilirsiniz. Reflektörlü kıyafetler sayesinde karanlıkta da rahatlıkla spor yapabilirsiniz.

Mini Esneme Bantları ile Hızlı Egzersiz Yapın

Mini esneme bantlarını uygun fiyatla her yerde bulabilirsiniz. Ayrıca bu bantların kolay taşınabilme gibi avantajı da var. Bantlar farklı dayanıklılık seviyelerinde ve çeşitli renklerde üretiliyor. Mini esneme bantları ile kalça, omuz ve sırt bölgenizi ısıtmak çok kolay! Bu sayede mini esneme bantları ile evde hızlı bir egzersiz yapmak güzel bir seçenek oluyor.

Playlist’inize Yeni Şarkılar Ekleyin

Playlist’e yeni şarkılar eklemek sizi ayağa kaldırarak canlanmanıza ve biraz daha ilhama ihtiyacınız olduğunda hareketlenmenize yardımcı olacak. Koşu sırasında müzik dinlenmek hızlanmaya, ağırlık kaldırırken size güç kazanmaya yardımcı olur.

Bir Çift Kablosuz Kulaklık Edinin

Klasik kablolu kulaklıklar spor sırasında dert oluyor. Bir çift kablosuz kulaklık edinin. Böylelikle egzersiz sırasında kablolarla uğraşmak zorunda kalmaz ve yaptığınız egzersize odaklanabilirsiniz.

Foam Roller’lar ile Evde Kendi Masajınızı Yapın

Foam roller sayesinde pahalı masajlara para dökmeden evde kendi masajınızı yapabilirsiniz. Böylece hem esneyip hem tutulan kaslarınızı açabilirsiniz. Aynı zamanda foam rollerları egzersize başlamadan önce kaslarınızı esnetmek için de kullanabilirsiniz.

İp Atlayın

İp atlama, ısınmak ve vücut ısısını yükseltmek için eski bir yöntem olsa da son derece işe yarar. 10 dakika boyunca ip atladığınızda artan vücut ısısıyla eklem sıvısı akışkan hale gelir ve eklemleri kaygan olmasını sağlar. Böylece spor sırasında oluşabilecek yaralanmaların da önüne geçmiş olursunuz. Özellikle spor salonuna gidecek vakit bulamayanlar için ip atlamak harika bir seçenek!

Tok Kalmak için Atıştırmalık Protein Barlar Tüketin

Tatilde zamanı, özellikle de davetlere katılmadan önce, protein açısından zengin bir besin yemek gece boyu tok tutarak gereksiz atıştırmalıklardan uzak tutar! Unutmayın ki, tatilde hedeften şaşmamak için kararlılık şarttır. Bu da ancak akıllı yiyecek seçenekleriyle mümkün!

Konu Hakkında Bir Yorum Yazar mısın Lütfen :)