Tırnak Lekeleri için Çözüm

Reklam Engelleyici Algılandı !!!

Merhaba sitemiz sadece reklamlardan para kazanmaktadır. Lütfen reklam engelleyicinizi kapatınız. Anlayışınız için teşekkürler.

Tırnak Lekeleri için Çözüm

Tırnaklar kolayca renksizleşir veya lekelenir. Ve tırnak lekeleri, utanç verici görünmek için başka bir utanç nedeni olarak ortaya çıkabilir. Ancak endişelenmeyin, etkili ev yapımı ilaçlarla lekelenmiş tırnaklarınızı beyazlatabilirsiniz. Aşağıdaki ipuçlarını ve hileleri, başkalarının önünde rahatsızlık hissetmemek için tırnak lekelerinden kurtulmak ve tırnaklarınızın bir kez daha parlak olması için yardımcı olacaktır.tırnak lekeleri

1. Diş Temizleyicisini Kullanın

Tırnaklarınızı diş temizleyicisine batırarak tırnak lekelerinden kurtulabilirsiniz. Protez temizleyicileri ağırlıklı olarak hafif bir ağartıcı olan seyreltik sodyum hipoklorit içerir. Dolayısıyla, protez temizleyici içindeki aktif bileşen, lekeleri herhangi bir sert yüzeyden sıyırabildiği için tırnak lekeleri üzerinde de oldukça etkilidir. Protez temizleyicisi kullanmak için bir protez temizleyici tablet alın ve sıcak suda eritin. Tablet ellerinizi beş dakika boyunca sıvıya batırdığınızda tamamen çözülür. Daha sonra ellerinizi ılık suda durulayın ve temiz bir havlu ile kurutun. Tırnaklarınızın görünümünde düzelme görmek için bu işlemi haftada birkaç kez tekrarlamanız gerekecek.

2. Limon Suyu ve Sabunlu Su Kullanın

Tırnak lekeleri için limon suyu ve sabunlu su çözeltisi kullanın. Her ikisini de mutfağınızda kolayca bulabilirsiniz. Bu yüzden, bu çözümü kullandığınızda, limon suyunun asidik özellikleri tırnaklarınızın tüm lekeleri çözecek ve sabun suyu işlemi daha da kolaylaştıracaktır. Bu çözeltiyi bir bardak suda kullanmak için iki çorba kaşığı sıvı sabun ve bir fincan taze sıkılmış limon suyu dökün. Tırnaklarınızı yaklaşık beş dakika boyunca bu çözeltiye batırın. Ellerinizi akan suyun içinde yıkayın ve nemlendirin.

3. Beyaz Sirke Kullanın

Renkli sirke tırnaklarını lekleyebilir. Bunun yerine tırnaklarınızdaki lekeleri gidermek için beyaz sirke kullanın. Sirkedeki hafif asit sert yüzeylerden lekeleri uzaklaştırır. Lekelerden kurtulmak için beyaz sirke kullanmak için, bir fincan ılık suya bir çorba kaşığı damıtılmış beyaz sirke ekleyin. Tırnaklarınızı yaklaşık sekiz dakika kadar ıslatın ve sonra ellerinizi ılık suyla durulayın. Ellerinizi temiz bir havluyla kuruladıktan sonra nemlendirici krem veya losyon uygulayın.

4. Tırnaklarınızı Ovun

Tırnaklarınızda koyu renkli oje kullandıktan sonra lekelenirse, tırnak cilası çıkarıcı kullanarak silin. Sonra tırnak lekelerini ovmak için bir tırnak fırçası fırçası kullanın. Tırnaklarınızı ovmak için bir pamuğu asetonla ıslatın. Ancak bu tırnaklarınız koyu tırnak boyasından lekelenmişse işe yarar.

5. Kabartma Tozu Macunu Kullanın

Bir kapta iki buçuk çorba kaşığı kabartma tozu ile 1 çorba kaşığı hidrojen peroksit kullanarak bir karışım hazırlayın. İki malzemeyi karıştırın ve pamuklu çubuk kullanarak tırnaklarınıza sürün ve ayrıca tırnak uçlarınızın altına da uygulayın. Bu karışımı üç dakika bekletin ve daha sonra ılık suyla durulayın. Fark edilen sonuçlar almak için bu yöntemi altı haftada bir tekrarlayın.

6. Limon Suyu

Asitli limon suyu, tırnak lekeleri üzerinde iyi çalışacaktır. Pamuklu çubuğu limon suyuna batırın ve tırnaklarınızın üzerine sürün. Yaklaşık yarım saat oturup sonra ellerinizi ılık suyla durulayın. Daha sonra ellerinizi nemlendirin.

7. Limon Suyu ve Kabartma Tozu Kullanın

1 çorba kaşığı limon suyunu 2 ila 3 çorba kaşığı kabartma tozu ile karıştırın ve bir kapta karıştırın. Bir pamuklu çubuk kullanarak karışımı tırnaklarınıza sürün ve ayrıca her bir tırnağın altına uygulayın. Yaklaşık 15 dakika sonra sabun ve su ile yıkayın.

8. Limon ve Tuz Fırçalamasını Kullanın

Limon ve tuzu kullanarak başka bir etkili evde çare bulabilirsiniz. Limon, lekeler üzerinde çalışacak ve tuz, lekeyi temizlemek ve aynı zamanda tırnakları parlatmak için nazik bir tampon görevi görecektir. Limon ve tuz fırçalamak için, limon suyunun ve tuzun eşit şekilde bir araya getirin ve tırnaklarınızı fırçalayın. Yaklaşık beş dakika bekleyin ve sonra ılık suyla durulayın. Daha sonra ellerinizi nemlendirici bir krem ​​veya losyon ile nemlendirin.

Konu Hakkında Bir Yorum Yazar mısın Lütfen :)