Tırnaklardaki Beyaz Lekeler için Doğal Çözümler

Reklam Engelleyici Algılandı !!!

Merhaba sitemiz sadece reklamlardan para kazanmaktadır. Lütfen reklam engelleyicinizi kapatınız. Anlayışınız için teşekkürler.

Tırnaklardaki Beyaz Lekeler için Doğal Çözümler

Tırnaklardaki beyaz lekeler sizi rahatsız mı ediyor? İlaçlara rağmen onlardan kurtulamıyor musunuz? Bazen tırnaklarda beyaz lekeler görülmesi o kadar da ciddiymiş gibi görünmeyebilir. Ancak sorunu mümkün olan en erken zamanda araştırmak daha iyidir. Tırnaklardaki beyaz lekeler için doğal çözümler arıyorsanız okumaya devam edin!

tırnaklardaki beyaz lekeler

1. Çay Ağacı Yağı

Çay Ağacı Yağı etkili bir antiseptik olarak iyi bilinir. Aynı zamanda tırnaklardaki beyaz lekeler üzerinde mükemmel sonuç verir. Zeytinyağı / kekik yağı ile birkaç damla çay ağacı yağını karıştırın. Hazırlanan karışımı tırnaklarınıza uygulayın. 10-15 dakika bekleyin. Tırnaklarda görülen enfeksiyonlar için de etkili olacaktır.

2. Sarımsak Yağı

Tırnaklardaki beyaz lekelerin tedavisi için sarımsak yağı ile bir miktara sirkeyi karıştırın. Karışımı tırnaklarınıza sürün. Bir bez ile tırnaklarınızı örtün. Sarımsak yağında bulunan anti fungal güç accilin nedeniyle mantarı engelleyerek tedavi eder. Sarımsak yağı bulamadıysanız zeytinyağı da kullanabilirsiniz.

3. Elma Sirkesi

Tırnaklar üzerindeki beyaz lekeleri yok etmek için, su ve elma sirkesinin karıştırın. Pamuk yardımıyla tırnaklarınıza sürün. Tırnakların üzerindeki beyaz lekelere düzenli olarak uyguladığınız zaman bu çözüm lekeleri kısa sürede yok edecektir. Pirinç unu ile bir miktar elma sirkesini karıştırarak tırnaklarınıza fırçalama da yapabilirsiniz. Bu karışımı doğrudan tırnaklarınıza sürerek nazikçe fırçalayın. Bu uygulama aynı zamanda ölü deri hücrelerinin de temizlenmesini sağlayacaktır.

4. Lavanta Yağı

Lavanta yağı da bir çok problem için kullanılabilecek çok amaçlı bir bileşendir. Sıvı kompozit ve anti-fungal özelliklere sahip bir yağdır. Lavanta yağı, beyaz lekeler için etkili bir kür işlevi görür. Tırnaklarda renk değişikliği gösterir. Lavanta yağını tırnaklarınıza sürdükten sonra tırnaklarınızı bir bezle sarın.

5. Keklik Yağı

Keklik yağı, mantar önleyici özellikler içerir. Tırnaklardaki beyaz lekelerin iyileştirilmesi için kullanılabilir. Kekik yağını bir miktarda zeytinyağı ile karıştırın. Karışımı pamuk yardımıyla tırnaklarınıza sürün.Birkaç hafta düzenli olarak uygulayın. Beyaz lekelerin kaybolduğunu göreceksiniz.

6. Limon Suyu

Limon suyu, bakteri ve tırnak enfeksiyonlarını engellemeye yardımcı olan sitrik asit içeriğine sahiptir. Limon suyunu doğrudan tırnaklarınıza sürdükten sonra 10 dakika bekletin. Daha sonra ılık suyla yıkayın. Bu uygulamayı bir ay boyunca günde bir kez yapın. Limon suyunu zeytin yağı ile birlikte de kullanabilirsiniz. Zeytin yağı ile limon suyunun karıştırdıktan sonra tırnaklarınıza pamuk yardımı ile masaj yapın.

7. Vikis

Öncelikle ellerinizi yıkayın ve tırnaklarınızı kesin. Elleriniz kuruduktan sonra, doğrudan tırnaklarınıza vikis sürün. Tırnaklarınızı bir bezle örtün. Bu uygulamayı düzenli olarak tekrarlayın. Lekelerin yaşına bağlı olarak etkinliği değişmektedir.

8. E Vitamini Yağı

E vitamini yağını pamuk yardımıyla beyaz lekenin olduğu tırnaklarınıza uygulayın. Düzenli olarak bu tedaviyi yapın.

9. Hindistancevizi Yağı

Hindistancevizi yağı, tırnaklardaki beyaz lekeler için doğal bir çare olarak kullanılan etkili anti-mantar özelliklere sahiptir. Pamuk yardımıyla günde üç kez tırnaklarınıza sürün. Ayrıca hindistancevizi yağı mantarın oluşmasını da engeller.

10. Yoğurt

Yoğurt, beyaz lekeler sorununu hızla tedavi etmeye yardımcı olan biyotik olmayan bir gıda maddesidir. Beyaz lekeler olan tırnaklarınıza yoğurt sürün, bir süre bekletin ve yıkayın.

Konu Hakkında Bir Yorum Yazar mısın Lütfen :)