Topuklu Ayakkabı ile Nasıl Yürünür?

Reklam Engelleyici Algılandı !!!

Merhaba sitemiz sadece reklamlardan para kazanmaktadır. Lütfen reklam engelleyicinizi kapatınız. Anlayışınız için teşekkürler.

Topuklu Ayakkabı İle Nasıl Yürünür?

Neden severiz topuklu ayakkabıları? Daha şık ve zarif gösterir, kıyafete farklı bir hava katar, bacaklarımızı olduğundan daha uzun gösterir, kendimize güvenimiz artar ve daha iyi hissederiz. Bu ve bunun gibi daha birçok neden vardır. Bazı kadınlar topuklu ayakkabı ile çok rahat yürürken bazı kadınlar zorlanır. Yüksek topuklar üzerinden rahat yürümenizi sağlayacak tüyoları sizlerle paylaşıyoruz. Size anlattığımız aşamaları sırayla uygulayarak siz de yüksek topuklarla rahatça yürüyebilirsiniz. Hadi başlayalım..

topuklu ayakkabı
Alçak Topuklarla Başlayın

Hiç topuklu ayakkabı giymeden bir anda 10-15 cm çivi topukla başlamak sizi zorlayacaktır. Bu nedenle öncelikle alçak topuklu giyerek işe başlamalısınız. Yumurta topuklu babetler, alçak topuklu ayakkabılar ile topuklularla konusunda deneyim kazanmalısınız.

Dolgu Topuklu Ayakkabılar

Alçak topuklu ayakkabılar ile deneme yaptıktan sonra dolgu topuklu ayakkabılar ile alıştırma yapmaya geçebilirsiniz. Ayakkabılarınız yüksek topuklu ayakkabıya alıştırmak için dolgu topuklu ayakkabılar giymelisiniz. Böylece topuklularla yürümeyi iyice öğrenmiş olacaksınız.

Kalın Topuklu Ayakkabılar

Dolgu topuklar ile ayaklarımızı yüksek topuklara alıştırdıktan sonra sıra geldi kalın topuklu ayakkabılara.. İnce topuklara geçmeden önce kalın topuklarla alıştırma yaparak ayaklarımızı ve kendimizi topuklulara biraz daha alıştırmış oluyoruz. Ayakkabının kalın topuklu olması yere daha sağlam basmanızı sağlar. Bu sayede burkulma ve ayağınızın ters dönem riskini en aza indirmiş olursunuz.

Bilekten Bağlı Ayakkabılar

Alıştırmalar henüz bitmedi. Bilekten bağlı ya da kemerli ayakkabılarla devam ediyoruz. Bilekten bağlı topuklular ayağınızı ve bileğinizi daha iyi kavradığı için daha rahat yürümenizi sağlar. Ayrıca bilekten bağlı ya da kemerli topuklular kendinizi güvende hissetmenizi sağlayacaktır.

Platform Topuklular

Diğer aşamalardaki alıştırmaları tamamladıysanız ve ayaklarınız topuklulara alıştıysa sıra geldi son aşamaya. Kendinizi platformlarla yürümeye hazır hissediyorsanız hemen denemeye başlayın. Platformlar ya da gizli platformları giyerken de yine bilekten bağlı modelleri tercih edebilirsiniz.

İnce Topuklar

Tüm bu aşamaları tamamladıktan ve ayaklarınızı topuklu giymeye alıştırdıktan sonra artık hazırsınız. O, şık ve zarif ince topuklular sizi bekliyor demektir. İstediğiniz ayakkabıyı giyebilir ve rahatlıkla yürüyebilirsiniz.

Topuklu Ayakkabı ile Nasıl Rahat Edilir?

1. Öncelikle giydiğiniz ayakkabının tam ayağınıza göre olduğundan emin olun. Topuklular ile rahat etmek istiyorsanız ayağınızdan ne küçük olmalı ne de büyük..
2. Ayakkabınızı alırken mutlaka denemelisiniz. Bu nedenle internet alışverişlerinden kaçının.
3. Adımlarınızı dizlerinizi bükerek değil, kalçadan tüm bacağınızı kullanarak atmalısınız.
4. Yürürken kayma ihtimaline karşı ayakkabınızın altını zımparalayın.
5. Acele etmeden yürüyün ve küçük adımlar atın.
6. Kendinizi kasmayın ve dik durun. Bu yürümenizi daha da kolaylaştıracak.
7. Ayakkabınızı ilk defa giyecekseniz önce evde pratik yapın. Hem ayakkabıya alışmış olursunuz hem de ayakkabının ayağınıza vurup vurmayacağını anlarsınız.
8. Yürüme sırasında yere önce topuklarınız değsin sonrasında parmak uçlarınız.
9. Yürürken ayaklarınız dışa değil, içe doğru baksın.
10. Adımlarınızı dışarıya doğru değil diğer ayağınızın önüne doğru atın.

Konu Hakkında Bir Yorum Yazar mısın Lütfen :)