Uykusuzluk Kilo Aldırıyor mu?

Reklam Engelleyici Algılandı !!!

Merhaba sitemiz sadece reklamlardan para kazanmaktadır. Lütfen reklam engelleyicinizi kapatınız. Anlayışınız için teşekkürler.

Uykusuzluk Kilo Alma Sebebi mi?

Uykusuzluk Yapılan Araştırmalara göre yetersiz olduğu zaman kilo alma sorunu yaratıyor, özellikle gece uykusunu uyumak ve en az 6 saat uyumak mutlaka şart.. Bir Kadın için hatta kadınlar için Kilo Önemli bir konu..

Uzmanlar Pahalı diyet yiyecekler, şeker alternatifleri, diyet sodalar ve diğer kalorisi azaltılmış besinlerin uzun dönem kilo kaybı için birer çözüm olmadığını söylediler. Duygusallıktan oluşan yemelerden kaçınılması gerektiğini kaydeden uzmanlar, kilo almamak için bazı önerilerde bulundular..

uykusuzluk kilo alma sebebi

1-) Gerçekten Aç Mısınız Değil Misiniz Bunu Sorgulayın.

Gerçek açlık olmayan duygusal açlığınızı, kişisel kontrolünüzle bastırmaya çalışın. Gdip yaşantınıza uymayan katı, kısıtlı bir diyet uygulamayın boş yere. Gerçekçi stratejiler belirleyebilirsiniz. Kilo verirken arada sırada kaymalar olacaktır bunu unutmayın. Sağlıklı beslenme içinden çıkıp, kötü bir gün geçirdiyseniz bile canınızı sıkmayın. Ertesi gün yeniden tekrar bir başlangıç yapın.

Aile ve arkadaşlarınıza kilo vermek istediğinizi açıklayın ve onlardan destek olmalarını isteyin. Genelde kilo verme işini çok ciddiye almazlar. Siz yine de moralinizi bozmayın.. Sevdiğiniz yiyeceklerden kendinizi uzun süre mahrum bırakmayın. Böyle bir diyetin ömrü kısa olur.. Açlığınızı gerektiği yerde sevdiğiniz bir besinle gidermeniz durumunda, doğal olarak zaman içinde yüksek kalorili yiyecekleri sınırlandırmayı öğreneceksiniz. Çok fazla kilo vermeyi çok kısa zamanda olacak diye beklemeyin. Her şey bir anda olmayacağı için hayal kırıklığı ve başarısızlıkla karşılaşırsınız.

2-) Kilo Vermek Uzun Süreçtir

Kilo vermek uzun, hatta biraz yavaş bir süreçtir. Sonuca çok fazla odaklanmayın.. sağlıklı beslenme ve egzersizin tadını çıkarın. Yemek yerken başka işlerle uğraşırsanız eğer, zihin dağınık olduğu zaman doygunluk sağlamak için daha fazla kalori almaya başlarız.

3-) Dışarıda Yediğiniz Öğünlerin Sayısını Azaltın

Uzmanların Yaptığı bir çalışmada, haftada 2 veya daha fazla dışarıda yemek yiyenlerin daha az yiyenlerle kıyaslandığında, yıl içinde kilo alma ihtimalleri birkaç kilo daha fazladır. Menülerde pişirme yöntemleri, kalorileri vb. varsa mutlaka kontrol edin.

4-) İçeceklere Dikkat Edin

Şekerli içecekler (soda, meyveli içecekler, tatlandırılmış sular) ve Alkol, kalori almanızı hızlandırır. Aynı zamanda kan şekerinde ani artışa neden olur ve vücuda metabolik olarak hasar verir. Sütlü ve meyve bazlı içeceklerden günde 150 kalori üstüne çıkmayın.

5-) Gece Uykusu Çok Önemli..

Yetersiz uyku kilo almak ve obezite olmakla ilişkili bir konudur. Çünkü yorgun olmak beyini uyaran ve sağlıklı seçimler yapmamızı sağlayan bölümü negatif olarak etkiler. O yüzden 6 saatten az uyumanız hem sağlığınız açısından, hem de kilonuz açısından tehlikelidir.. Özellikle gece uykusu yetişkin, genç, çocuk kısacası herkes için mutlaka şart.. Sağlığınız için Yeterli uyku uyumaya çalışın..

Konu Hakkında Bir Yorum Yazar mısın Lütfen :)