Vajinal Akıntı Kokusu için Doğal Çözümler

Reklam Engelleyici Algılandı !!!

Merhaba sitemiz sadece reklamlardan para kazanmaktadır. Lütfen reklam engelleyicinizi kapatınız. Anlayışınız için teşekkürler.

Vajinal Akıntı Kokusu için Doğal Çözümler

Vajinal akıntı kokusu, kadınları ve genç kızları etkileyen çok yaygın bir sorundur. Vajina, berrak veya beyaz bir sıvı üretir ve buna vajinal akıntı denir. Tutarlılığı ve rengi, aylık menstrüel döngüye göre değişiklik gösterir. Bu deşarj genellikle kokusuzdur veya hafif kokusu vardır. Yağlamanın sağlanmasında, tahrişe ve enfeksiyona karşı korunmada ve vajinayı sağlıklı tutmada yardımcı olur. Bununla birlikte, olağandışı ve kötü kokusu olan anormal vajinal akıntı kokusu endişe kaynağı olabilir. Renk, tutarlılıkta ve / veya miktarda belirgin bir artış veya azalış olabilir.vajinal akıntı kokusu

Vajinal akıntı kokusundan kurtulmak için tek ihtiyacınız olan şey, evinizde bulabileceğiniz bazı doğal maddelerdir. İşte vajinal akıntı kokusu için kolayca hazırlayı uygulayabileceğiniz en hızlı ve en güvenli doğal çareler;

1. Çay Ağacı Yağı

Kokulu mendil ve vajinal deodorant kullanıyorsanız, artık çöp kutusuna atmanızın zamanı geldi. Bu ürünler vajinanın pH dengesini bozabilir ve enfeksiyon ve kötü kokuya neden olabilir. Kokuları gidermek için, suda seyreltilmiş doğal çay ağacı yağını vajinal yıkama olarak kullanın. Çay ağacı yağı hem antibakteriyel hem de antifungaldır. Bu nedenle koku ile mücadele ederken enfeksiyonu frenleyecektir. Bir bardak suyun içine 3-4 damla çay ağacı yağı karıştırın ve vajinal alanı durulamak için kullanın. ikinci bir seçecek ise, bir tamponu zeytinyağına batırın, iki ya da üç damla çay ağacı yağı dökün ve tamponu takın. Bir saat kadar bekleyin. Çay ağacı yağı suyuyla her gün veya haftada birkaç kez vajınanızı yıkayın. ‘Tampon ve yağ’ tedavisine gelince, bunu haftada birkaç kez tekrarlayabilirsiniz.   Çay ağacı yağı herkese uygun olmayabileceğinden, öncelikle küçük bir bölge de bir test edin.

2. Ananas

Bu şaşırtıcı meyvenin vajinal sağlık ve vajinal akıntı kokusu için faydalı olduğu söylenir. Ananasın güçlü kokusu vajinal sekresyonlarınızın kokusunu geliştirir. Beslenmenize ananas ve ananas suyu ekleyin. Birkaç gün boyunca her gün bir ila iki bardak taze ananas suyu içebilirsiniz.

3. Bakteriyel Vajinoz için Hidrojen Peroksit

Hidrojen peroksit bakteriyel vajinozu tedavi etmek ve kötü vajinal kokuyu gidermek için kullanılabilen çok amaçlı bir kimyasaldır. Bu en etkili kadınsı koku ilaçlarından biridir. Hidrojen peroksitin doğal dezenfeksiyon özellikleri vajinadaki kötü bakterileri öldürür. Bu, vajinada doğal olarak bulunan iyi bakterilerin sayısının artmasını sağlar. Birçok çalışma yapılmıştır ve hepsi hidrojen peroksitin enfeksiyona karşı mucadele kabiliyetlerini ispatlamıştır. İhtiyacınız olacak malzemeler; %3 hidrojen peroksit, 1 tampon ve su. Hidrojen peroksit ve suyu eşit olarak karıştırın. Bu karışıma bir tamponu batırın ve vajina içine sokun. En fazla 30 dakika bırakın. Kötü koku azalana kadar bunu birkaç saatte bir tekrarlayabilirsiniz.

4. Sirke

Sirke, vajinal kokuyla mücadele edildiğinde başarısızlığa uğramamış bir diğer etkili ilaçtır. Sirke vajinada balık kokusunu yaratan toksinlerden kurtulur. Doğada asidiktir ve kokuya neden olan mikropları öldürmeye yardımcı olacak antibakteriyel özelliklere sahiptir. Küvetinize doldurduğunuz suya elma sirkesi ekleyin ve içine girerek 20 dakika kadar bekleyin. Bazı kişilerin sirke alerjisi vardır. Küvete hafifçe basınız ve bir yanma hissi yaşarsanız derhal dışarı çıkın ve sirke değen alanı yıkayın.

5. Sarımsak

Birçoğu kokuyu tedavi etmek için sarımsağın gücünü sorabilir, ancak kendi keskin kokusu sayesinde şaşırtıcı derecede işe yarar. Bunun kesinlikle güçlü bir vajinal akıntı kokusu yok edici olarak bilinen ev ilaçlarından biridir. Sarımsak, antik çağlardan beri enfeksiyonları tedavi etmek için kullanılmıştır. Çeşitli çalışmalar, çok çeşitli bakterilere karşı antibakteriyel etkiye sahip olduğunu kanıtladı Taze sarımsağı soyun ve tülbentle sarın. Küçük bir ip le bağlayın. Vajina içine yerleştirin ve bir gece orada bırakın. Sabah çıkarın. Enfeksiyon ve kötü koku hala varsa tekrar edebilirsiniz.

6. Yoğurt

Yoğurt, vajinal kokuyu önemli ölçüde azaltabilir ve azaltabilir. Vajinanın normal pH’ını geri yüklemek için günde iki fincan şekersiz yoğurt yemelisiniz. Güçlü bir vajinal koku, bir maya enfeksiyonunun bir göstergesidir. Yoğurttaki bakteriler, enfeksiyonla mücadelede yardımcı olabilir ve kokuyu da azaltabilir. Vajinal pH’yı normale döndürür ve içindeki laktobasil bakterileri enfeksiyonu tedavi etmeye yardımcı olur. Bu, vajinanızdaki balık kokusunu gidermek için doğal ve etkili bir yöntemdir. Tamponu 1-2 çay kaşığı yoğurdu daldırın ve  yavaşça vajinanıza sokun.  Bir buçuk saat bekletin. Daha sonra çıkarın ve durulayın.  Gece boyunca vajinal kokuyu ortadan kaldırmanıza yardımcı olacaktır.

7. Zerdeçal

Zerdeçal antimikrobiyal, anti-inflamatuar ve antioksidan özelliklere sahiptir. Mikrobiyal enfeksiyonları ve yaraları tedavi etmek için en iyi ev ilaçlarından biridir. Zerdeçal, eğer çiğ ve doğal biçimde tüketilirse, bakteri öldürmeye ve bağışıklığı artırmaya yardımcı olur. Cildinizde ve vajinal kokunuzda görünür bir fark göreceksiniz. Zerdeçal kökü iyice yıkayın. Sabah ilk işi soyun ve ezin. Bir bardak sıcak süte zerdeçal tozu ekleyin ve yatmadan önce için. Alternatif olarak, zerdeçal kökünü iyice yıkayın. Kabuğu soyun ve suyun miktarı yarıya inene kadar bir litre suda kaynatın. Bu suyla vajinanızı yıkayın. Haftada iki kez bu uygulamayı yapabilirsiniz.

8. Narenciye Meyveleri

Portakal, greyfurt, limon, üzüm vb. gibi narenciyeler bağışıklığı güçlendiren mükemmel C vitamini kaynaklarıdır. Vücudun vajinadaki bakteri oluşumuna karşı savaşmasına yardımcı olur. Bu nedenle, narenciye yemek veya taze narenciye suları içmek, vajinal kokudan kurtulmanıza yardımcı olur. Narenciye suyu veya detoks suyu, vücudun pH dengesini korumaya ve vajinadaki mikrobik enfeksiyon ve kaşıntıyı önlemeye yardımcı olacaktır. Meyveleri dilimleyin ve bir litre su içeren bir kavanoza atın. Bir gece boyunca bekletin. Bu suyu gün boyunca yudumlayın. Vajinal kokuyu ortadan kaldırmak için narenciye veya meyve suları sık sık tüketin.

9. Lavanta Yağı

Lavanta yağı, vajinal kaşıntı ve tahrişi azaltmaya yardımcı olur. Bu yağın aroması gençleşmiş hissetmenizi, gün boyu iyi kokular yaratmanızı ve vajinal akıntı kokusu sorununu gidermenizi sağlayacaktır. İhtiyacınız olan malzemeler; 2 damla lavanta yağı ve 1 damla nane yağı. Yağları banyo suyuna koyun ve en az 10 dakika suda bekleyin. Bir diğer çözüm yolu; bir litre suya yağ ekleyin ve bir şişede saklayın. Soğutun. Vajina ve vajinal alanın ağzını pamuk yardımı ile bu karışımı sürün.

Konu Hakkında Bir Yorum Yazar mısın Lütfen :)