Vücudunuzda ki Benler Tehlikeli mi?

Reklam Engelleyici Algılandı !!!

Merhaba sitemiz sadece reklamlardan para kazanmaktadır. Lütfen reklam engelleyicinizi kapatınız. Anlayışınız için teşekkürler.

Vücudunuzda ki Benler’e Dikkat!

Vücudumuzun değişik yerlerinde irili ufaklı,koyu veya açık renkte,kırmızı mor gibi renklerde de görülebilen benler acaba sağlığımıza zararı var mı? Yada o benler neyin belirtileri,hangi hastalığın belirtileridir.. Bu konuda SüperKadın.NET sitemize  yaptığımız röportajda Dermatoloji Uzmanı Bahar Öznur Sağlıklı bir cilt için yapılması gerekenler hakkında önemli bilgiler verdi ve cilt ile ilgili pek çok merak edilen soruyu da yanıtladı.

Benler

PRP ile Parlaklık Sağlanabilir

PRP tedavi yönteminincilt yenileme, kırışıklık, yara ve sivilce izleri tedavisinde kullanıldığını anlatan Dr. Bahar Öznur ” PRP tedavi yönteminde önce hastadan alınan kan santrifüj’den geçirilir. Santrifüj işlemi ile plazmalar kırmızı kandan ayrıştırılıp mezoterapi yöntemiyle hastanın cildine veya saçlı derisine uygulanır. Bu işlem ile cilde uygulanan plazmalar, kök hücrelerinin göçünü ve çoğalmasını tetikleyen büyüme faktörünü salgılar.PRP ile saç dökülmesini durdurmak, saçın kalitesini arttırmak ve yeni saç çıkışını mümkün hale getirmek hedeflenmektedir. Saç mezoterapisi ile birlikte uygulanırsa çok daha fazla etkili olur. Her yaşta ve her çeşit dökülmede uygulanabilir.PRP yöntemi 4-6 haftalık aralıklarla 2-6 seans arasında uygulanmaktadır” diye konuştu. “İşlemden sonra hastada, yapılan operasyona dair herhangi bir acı ve iz oluşmamaktadır” diyen Dr.Bahar Öznur sözlerine şöyle devam etti: “Hazırlanan plazmanın hastaya enjekte edilmesinden sonra kişi normal hayatına devam edebilmektedir.Üç ay boyunca ayda bir kez tekrarlanan bu işlemin sonuçlarının uzun süreli olabilmesi için, yılda bir defa olmak üzere işlemin tekrar edilmesi tavsiye edilmektedir. PRP’yi cildin esnekliğinin sağlanması ve ışıltısının sağlanması gibi konularda uygulayabiliyoruz. Bazı hastalarımız ise evlerinde kendi ürettikleri kremleri de uyguluyorlar. ”

Güneş Etkileri Yaşlanma Sebebi

Cilt sağlığı için güneş etkilerinden korunmanın gerekliliğini önemle vurgulayarak anlatan Dr.Bahar Öznur, güneş etkilerinin başlıca leke ve yaşlanma sebebi olduğunu söyleyerek “Güneş, benlerimizde kanserleşme yapan yegâne DNA hasarını oluşturan bir radyasyon. 10- 15 dakika güneşlenmek yeterli. D vitamini açısından da bu durum böyle. Bunun üzerinde daha yoğun güneş yanıkları gölge ve rüzgâr bile cilt leke yapıyor. Yoğun güneş kremi kullanımı biz dermatologlar tarafından önereceğimiz durum..”

Konu Hakkında Bir Yorum Yazar mısın Lütfen :)