Vücut Tipine Göre Giyinmek

Reklam Engelleyici Algılandı !!!

Merhaba sitemiz sadece reklamlardan para kazanmaktadır. Lütfen reklam engelleyicinizi kapatınız. Anlayışınız için teşekkürler.

Vücut Tipine Göre Giyinmek

Biz kadınlar her renkte, her desende, her modelde giyinmeyi çok severiz. Kusursuz bir vücuda sahip olmayı, özgürce dilediğimiz gibi giyinmeyi, moda sayfalarından fırlamış gibi görünmeyi isteriz. Oysaki, her kadının vücudunda beğenmediği bir yer mutlaka vardır. Tam da bu noktada, vücut tipinizi bilir ve ona göre giyinirseniz kusursuz bir görüntü oluşturursunuz. Vücut tipleri konusunda bilgi sahibi olmanız kendi vücudunuzu tanımınıza yardımcı olur.

vücut tipleri
Vücut Tipleri Nelerdir? 

Armut şekli vücut tipi, ters üçgen şekli vücut tipi, dikdörtgen şekli vücut tipi, kum saati şekli vücut tipi, elmas şekli vücut tipi, oval şekli vücut tipi olmak üzere bayanlara özgü 6 farklı vücut tipi bulunmaktadır. Vücut tipleri hakkında bilgi sahibi olarak hangi vücut tipine sahip olduğunuza karar verdikten sonra kıyafet seçiminizi yapmalısınız

Armut Vücut Tipi

Vücudunuzun üst bölümü ince, alt kısmı kalın ise armut vücut tipine sahipsiniz demektir. Bu vücut tipine sahipseniz dikkati kalçalarınızdan alarak küçük olan üst kısma taşımalısınız. Yani, vücudunuzun üst bölümünü öne çıkarmalısınız. Desenli bluzlar, balıkçı yaka kazaklar, v yakalı üstler ideal tercihlerdir. Ayrıca omuzlarınızı olduğundan daha geniş gösterebilmek için, apolet kollar, vatkalı omuzlar, karpuz kollar tercihleriniz arasında yer alabilir. Çan kalıp ya da A kesim etekler kullanarak dikkatleri feminen bel bölgenizde toplayabilirsiniz. Pantolon seçiminde ise yüksek belli olanları tercih etmelisiniz. Orta boy çantalar ve büyük aksesuarlar ile kombin yaparak son noktayı koyabilirsiniz.

Ters Üçgen Şekli Vücut Tipi

Omuzlar geniş, bel normal, kalçalar daha ince ve bacaklar uzundur. Omuzlar vücuda oranlar daha geniş olduğu için bu vücut tipine sahip kişilerin omuzlarını ön plana çıkaracak kıyafetlerden uzak durmanız gerekir. Alt bölümü ön plana çıkaran dar giysilerden uzak durmalısınız. Vücudunuzun alt bölümüne göre daha geniş olan omuz kısmınızı dengelemek için aşağıya doğru genişleyen etekler ve pantolonlar giymelisiniz. İlgiyi bel bölümüne çekmek için düşük kemerler kullanarak vücudunuzu dengelemiş olursunuz.

Dikdörtgen Şekli Vücut Tipi

Alt ve üst bedenin neredeyse aynı olduğu vücut tipidir. Dikdörtgen şekli vücut tipine sahip kişilerin mükemmel omuzları vardır. Omuzlarınızı çekinmeden ortaya çıkarmak için, kolsuz ya da omzunuzu açıkta bırakan giysiler tercih edebilirsiniz. Belinizin kıvrımlarını ortaya çıkararak daha feminen hatlara sahip olmak istiyorsanız korseli üstler kullanmalısınız. Vücut orantınızı sağlamak için kemer kullanmaktan ve düşük belli pantolonlardan uzak durarak asimetrik kesime sahip giysiler tercih etmelisiniz. Orta bölümden bollaşan elbiseler kullanın. Kısa etek giydiğiniz zaman uzun ceketle, uzun etek giydiğiniz zaman uzun gömlekler kullanarak vücut orantınızı sağlayabilirsiniz.

Kum Saati Şekli Vücut Tipi

Kum saati şekli vücut tipine sahip kişiler belirgin bir bele, kavisli kalçalara ve düzgün bacaklara sahip olurlar. Kemik yapıları incedir. Belinizin güzelliğini ön plana çıkaracak giysiler tam sizin vücut tipinize göredir. Aynı zamanda bel kıvrımınızı ortaya çıkarmak için kemer kullanabilirsiniz. Böylece bacaklarınız daha da ön plana çıkmış olur. Büzgülü üstleri, bel kısmında pilise ya da büzgü detayı olan pantolonlar tercih edebilirsiniz. Tercih ettiğiniz üstler kalça hizasında değil, ya daha uzun ya da daha kısa olmalıdır.

Elmas Şekli Vücut Tipi

İnce omuzlar, geniş kalçalar, sert baldırlar ve ince bacaklar elmas şekli vücut tipine sahip olduğunuzu gösterir. Elmas şekli vücut tipi ile armut şekli vücut tipi birbirine benzer özellikleri vardır. İkisini birbirinden ayıran nokta elmas şekli vücut tipine sahip kadınların vücutları daha kavislidir. Bu kadınların alt bölümlerine göre üst bölümleri daha incedir. Vücut şeklinize renkli ve parlak tonda giysiler çok uygundur. Bu vücut tipine sahipseniz bacaklarınızı ön plana çıkarmaktan çekinmeyin. Ancak cepli ve özellikle arka kısmında detayı olan pantolonlardan uzak durun. Kombin yaparken ceket kullanacaksanız, kalçanıza doğru bollaşan modelleri tercih etmelisiniz. Ceketinizin içine giydiğiniz gömlek üzerinize oturan türde olmalıdır. Ayrıca pileli eteklerden uzak durmalısınız.

Oval Şekli Vücut Tipi

Vücut tipleri arasında mükemmel bacaklara ve kalçalara sahip olan oval vücut tipi kadınları, büyük göğüslere, yuvarlak dar kalçalara, ince ve düzgün bacaklara sahiptirler. Bu vücut tipine sahip kişiler bacaklarını ön plana çıkarmalıdır. Bol ve cepli pantolonlar, kısa etekler tam size uygun parçalardır. Yukarıdan aşağı dökümlü giysiler, boyundan askılı elbiseler sizin için ideal seçimlerdir. V yaka kıyafetler ile de boynunuzu ince göstererek güzel bir görüntü oluşturabilirsiniz.

Konu Hakkında Bir Yorum Yazar mısın Lütfen :)