Aktüel Güzellik

Yağ Transferi ile Göğüs Büyütme

göğüs büyütme

Yağ Transferi ile Göğüs Büyütme

Kadınların en çok talep ettikleri estetik operasyonların başında göğüs estetiği yer alıyor. Günümüzde göğüs büyütme operasyonları sırasında farklı estetik cerrahi teknikleri kullanılıyor. Yapılan göğüs büyütme uygulaması sırasında, protez kullanılmadan yapılan yağ transferi tekniğini, en çok göğsünde sarkıklık olmayanlar tercih ediyor.

göğüs büyütme
Op. Dr. Bülent Cihantimur, göğüslere yağ transferi yaparak büyütmenin ayrıntıları  konusunda ”Memeye yağ transferi, literatüre Cihantimur Yağ Transferi tekniği diye yer alan kendi geliştirdiğim bir yöntemdir. Bu teknik kapalı ve hava almayan bir sistemle yapılır. Bu nedenle, diğer yağ enjeksiyonlarından farklı bir avantaja sahiptir. Genellikle hastanın göbek ya da kalça bölgesinden yağı alınarak göğüslere enjekte edilir. Yağ Transferi sayesinde alınan yağ dokusu, fonksiyonlarını ve canlılığını kaybetmez. Enjekte edildiği alanda yaşamaya devam eder. Ayrıca hasta radikal bir kilo verme durumu yaşamadığı sürece, yağın ömür boyu kalıcılığı da garantidir. Dokunulduğu zaman ya da görüntü itibari ile de protezler gibi yapay bir his oluşturmazlar.” dedi.

Memeye Yağ Transferini Kimler Yaptırabilir?

Bu tekniğin ömür boyu kalıcılığı vardır. Yağ Transferi operasyonunu, göğüsleri çok fazla sarkık olmayanlar, ciltte elastikiyet sorunu bulunmayanlar, göğüslerinin çok fazla büyümesini istemeyenler ve memeye yağ transferi için yeteri kadar yağ dokusuna sahip olanlar yaptırabilir. Memeye yağ transferi operasyonları her yaşta yapılabilir. Fakat, göğüsün gelişimsel sürecini tamamlamış olmasına dikkat edilmesi gerekir. Çoğu kadın çocuk sahibi olmadan önce göğüs estetiği yapılmaması gerektiğini düşünür. Bu düşüncenin sebebi çocuk sahibi olduktan sonra emzirme problemi yaşayabilecekleri endişesidir. Göğüs ameliyatları kesinlikle süt bezelerini etkilemeyecek şekilde yapılır. Bu sebeple memeye yağ transferi ameliyatları emzirme için bir engel oluşturmaz.

Herhangi Bir iz ve Yara Oluşmuyor

Yağ enjekte edilerek göğüs büyütme operasyonunun, diğer göğüs estetiği ameliyatlara göre birçok avantajı vardır. Bunların en önemlisi, hastanın kendi bedeninden alınan yağların yani hastanın bedenine ait bir dokunun memesine enjekte edilmesidir. Bu sayede operasyon sırasında herhangi bir iz ve yara oluşmaz. Yağ transferinin bir diğer avantajı ise, transfer sırasında alınan yağlar, hastanın istenmeyen bölgelerindeki yağlardan alınır. Böylece kişi hem istenmeyen yağlarından kurtulur hem de orantılı göğüslere kavuşmuş olur. Yağ Transferi sonrasından hasta çok çabuk toparlanır. Hatta hemen ertesi gün günlük yaşantısına dönebilir.

ilgili Diğer Konular

Kimler Neler Demiş?

Konu Hakkında Bir Yorum Yazar mısın Lütfen :)

  Subscribe  
Bildir