Yağlı Cilt için Bal Nasıl Kullanılır

Reklam Engelleyici Algılandı !!!

Merhaba sitemiz sadece reklamlardan para kazanmaktadır. Lütfen reklam engelleyicinizi kapatınız. Anlayışınız için teşekkürler.

Yağlı Cilt için Bal Nasıl Kullanılır

Bal tüm doğal malzemelerin anasıdır! Son derece zahmetli yağlı cilde sahip olan herkese sorun. Yağlı cilt için bal kullanımı ve yararları hakkında sizi bilgilendirir. Bal vücudunuz için sadece sağlıklı olmakla kalmaz, aynı zamanda cilde iyi bir sağlık ve güzellik kazandırmaya da katkıda bulunur. Enfeksiyonları parçalamaya ve geliştirmeye oldukça yatkın olan yağlı cilt için bal son derece iyi çalışır.yağlı cilt için bal
Balın Cilt için Yararları

Yağlı cilt için bal mükemmel bir kurtarıcıdır. Bal cildin aşırı nemi emmesine ve herhangi bir cilt enfeksiyonu olasılığını azaltmaya yardımcı olan özelliklere sahiptir. Cildi çok yağlı hale getirmeden nemlendirmeye yardımcı olan nemlendirici özellikleri vardır. Balın antiseptik ve antibakteriyel özellikleri sivilce ve akneden kurtulmaya yardımcı olur. Ayrıca geri gelmelerini de engelliyor. Yüksek düzeyde besin maddesi ile cildi sağlıklı tutar ve yaşlanmayı önler.

Bal Kullanmanın Farklı Yolları

1. Bir Temizleyici Olarak

Islak yüzünüze bir miktar bal sürterek temizleyici olarak kullanın, böylece gözenekler açılır ve kir tabakası yıkanır.

2. Bir Ovma Olarak

İşte deneyebileceğiniz iki yöntem var.
Yöntem 1: 2 çorba kaşığı balla ince öğütülmüş badem ve yarım çay kaşığı limon suyunu karıştırın. Nazikçe yüzünüzü ovmak için kullanın ve ılık suyla yıkayın.
Yöntem 2: 3 çorba kaşığı bal ile yarım çay kaşığı deniz tuzu ya da şeker ile karıştırın. Yüzünüze masaj yaparak sürün, daha sonra ılık suyla yıkayın.

3. Nemlendirme ve Akne için Yüz Maskesi

4. Cilt Gençleştirme

1 çorba kaşığı bal ile 1 adet yumurta akını ve yarım çay kaşığı limon suyunu karıştırın. Bu maskeyi yüzünüze sürdükten sonra 10 dakika bekleyin ve yüzünü ılık suyla yıkayın.

5. Cilt Aydınlatıcı

1 çorba kaşığı çikolata tozu, 2 yemek kaşığı süt, 2 yemek kaşığı bal ve 1 çorba kaşığı limon suyunu karıştırın. Maskeyi yüzünüze sürün ve tamamen kuruması için bekleyin. Sonra yavaşça ılık su ile masaj yaparak yıkayın.

6. Yüz Maskesi

2 çorba kaşığı domates suyu (ayrıca domates posası kullanabilirsiniz) ve 2 yemek kaşığı bal karıştırın. Maskeyi yüzünüze sürdükten sonra 15 dakika bekleyin ve soğuk suyla yıkayın.

Ek ipuçları

  • Yağlı cilt her zaman kırılmaya eğilimlidir, bu yüzden bir yama testi yapın.
  • İşlenmiş bal yerine organik bal tercih edin.
  • Yüz paketinizin maksimum faydasını elde etmek için çift yıkama rutini tercih edin.
  • Önce gözenekleri açmak için yüzünüzü ılık suyla yıkayın.
  • Cilt gözeneklerini kapatmak için yüzünüzü soğuk suyla yıkayarak uygulayın. Böylece toz gözeneklerinize giremez. Bu yağ ve kir birikmesini azaltacaktır.
  • Yüz maskesi uyguladıktan sonra yüzünüzde sabun kullanmayın.

Konu Hakkında Bir Yorum Yazar mısın Lütfen :)