Yağlı Cilt için Nemlendirici Tarifleri

Reklam Engelleyici Algılandı !!!

Merhaba sitemiz sadece reklamlardan para kazanmaktadır. Lütfen reklam engelleyicinizi kapatınız. Anlayışınız için teşekkürler.

Yağlı Cilt için Nemlendirici Tarifleri

Kimse yağlı bir cilde sahip olmak istemez, bu tür bir ten rengi sıkıcı ve isteksiz bir görünüm verir. Yüzünüzü ne kadar iyi temizleseniz de, yağlı cilt birkaç saat sonra yağlı dokuya dönüşür. Ayrıca, yağlı cilt akne ve kırılmaya eğilimli olması en yaygın olanıdır. Yağlı cilt, kuru cilde göre daha yoğun bakım gerektirir. Bu nedenle kullandığınızı ürünlere dikkat etmeniz gerekir. Yağlı cilt için nemlendirici kullanımı da önemlidir.

yağlı cilt için nemlendirici

Yağlı Cilt Nedenleri

1. Genetik: Genler anahtar rol oynar. Bu yüzden yağlı cilde sahip olan insanların ten renginden kurtulabilmeleri talihsiz bir durumdur, ancak sebum sekresyonunu ve cilt döküntülerini kontrol etmek için birkaç yöntem vardır.
2. Kir: Cildin yüzeyindeki kir ve kumların varlığı, fazla yağ birikimi ile sonuçlanır ve gözenekleri tıkar.
3. Uçucu Yağların Çıkarılması: Salisilik asit içeren temizleyici ve toniklerin yoğun kullanımı, ciltteki doğal yağları kesebilir ve böylece aşırı yağ salgılanmasına neden olabilir.

Yağlı Ciltte Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

Yağlı cilde bakım yapmanın ve temiz bir cilde sahip olmanın en iyi yolu;
– Temizlik amaçlı kullanılan jel temizleyiciler veya yağ temizleyiciler
Yağlı cilt için nemlendirici – cildi günde iki kez nemlendirmek
– Eksfoliye etme – cildinizi haftada en az 3-4 kez eksfoliye etmek.

Yağlı Ciltler için Ev Yapımı Nemlendirici

Yağlı cilde sahip çoğu insan nemlendiriciden kaçınmaya eğilimlidir. Gerçek şu ki, yağlı cilt susuz hale gelme eğilimindedir, bu nedenle günde en az iki kez az miktarda nemlendirici uygulanmalıdır. Aşağıda, yağlı ciltler için doğal nemlendirici yapmanıza yardımcı olacak birkaç yöntem vardır.

1. Süt ve Zeytinyağı  ile Nemlendirici

Sütün içeriğindeki laktik asit cildinizi yumuşatır. Zeytinyağı, cildinizi sağlıklı hale getirir. Kireç ise ölü hücreleri ve akne veya lekeleri temizler, böylece cildi temizlemiş olur.
İhtiyacınız Olan Malzemeler: Taze süt, 2-3 çorba kaşığı kireç, 2 – 3 çorba kaşığı sızma zeytinyağı.
Yapılışı: Önce temiz bir bardak alın ve içine çeyrek bardak süt dökün. Yaklaşık 2 çorba kaşığı sızma zeytinyağı sütle iyice karıştırın. En son 2 çorba kaşığı kireç ekleyin ve iyice karıştırın, nemlendiriciniz hazır. Bu yağlı ciltler için en iyi ev yapımı nemlendiricidir!

2. Gül Yaprakları ile Nemlendirici

Gül suyu ve aloe vera kullanılarak hazırlanan bu nemlendiricide gül suyu, kirleri temizlemeye ve cildinizin ferah görünmesine yardımcı olur. Aloe vera ise cildi nemlendirir ve akneleri temizler. Şimdiye kadar en iyi cilt bakım ürünü olduğu söyleniyor.
İhtiyacınız Olan Malzemeler: Bir bardak gül yaprakları, gül suyu ve aloe suyu
Yapılışı: Bir kabın içinde gül yapraklarını gül suyu ile kaynatın. Karışımı sadece sıvıya ihtiyaç duyduğunuzda süzün. Gülsuyu karışımı oda sıcaklığında soğuduktan sonra yaklaşık 2 yemek kaşığı aloe suyu ekleyin. Buzdolabınıza bir süre beklettikten sonra yüzünüze uygulayın.

3. Aloe Vera ve Jojoba Yağı ile Nemlendirici

Jojoba yağı cildinizi temizlemeye yardımcı olur. Mükemmel bir antioksidandır ve cildinizi nemlendirir. Aloe vera jeli cildin temizlenmesine yardımcı olur. Karnauba mumu cildi yumuşatır.
İhtiyacınız Olan Malzemeler:  çay kaşığı Karnauba balmumu, 1 yemek kaşığı su, gül esansiyel yağı, aloe vera, jojoba yağı
Yapılışı: İlk olarak, bir cam kaseye 1 yemek kaşığı karnauba balmumunu alın. 3 yemek kaşığı jojoba yağı, 1 çorba kaşığı su ekleyin ve iyice karıştırın. Cam kaseyi alın ve kaynayan suyunun üzerine koyarak buhar yöntemi ile karışımı eritin. Eridikten sondan oda sıcaklığına kadar soğumaya bırakın. 1 çay kaşığı aloe vera jeli ve 1 damla gül esansiyel yağı ekleyin ve iyice karıştırın; yağlı cilt için nemlendirici kreminiz hazır.

Konu Hakkında Bir Yorum Yazar mısın Lütfen :)