Yaz Sonrası Cilt Bakımı Önerileri

Reklam Engelleyici Algılandı !!!

Merhaba sitemiz sadece reklamlardan para kazanmaktadır. Lütfen reklam engelleyicinizi kapatınız. Anlayışınız için teşekkürler.

Yaz Sonrası Cilt Bakımı Önerileri

Cildinizi Sonbahara Hazırlayın

Yaz aylarında güneşlenmeyi herkes sever. Herkesin en kısa zamanda bronzlaşmak istemesi beraberinde cilt sorunlarını da getirir. Bu nedenle matlaşan, kalınlaşan ve lekelenen cilde yaz sonrası cilt bakımı yapmak şart!

yaz sonrası cilt bakımıYazın kuruyan cilt donuklaşır ve pul pul bir görüntü oluşur. Güneşin etkisiyle oluşan lekeler cildi olduğundan daha yaşlı gösterir. Güneşin bu etkilerini yok edip cildin ışıltısını geri kazanabilmesi için yaz sonrası cilt bakımı yapılmalıdır. Bitki bilim ve güzellik uzmanı Suna Dumankaya, sonbaharı pürüzsüz ve sağlıklı bir cilt ile karşılayabilmek için bakım önerilerinde bulunuyor.

Ciltte kuruluk problemine sık sık rastlanır. Bu durumun en önemli nedenleri yetersiz sıvı tüketimi ve güneştir. Salgı bezlerinin yetersiz kaldığı durumlarda kuruluk oluşmaması için cildin nem ihtiyacı bakım yapılarak giderilmelidir. Özellikle yaz sonrasında cildin yoğun bir şekilde nemlenmesine yardımcı olacak kremler kullanılmalıdır. Bunun yanı sıra temizleme, buhar ve iyileştirici maske içeren cilt bakımı yöntemleri de uygulanmalıdır. Kuru ve hassas ciltlerde için ayrıca oksijen bakımları uygulanabilir. Oksijen bakımları, kılcal damarların genişlemesini engeller. Cilde parlaklık, nem, PH ve denge sağlar.

Leke Tedavisi Disiplin Gerektiren Bir Tedavidir!

Leke tedavisinde sıklıkla renk açıcı kremler kullanılır. Bunun yanı sıra leke tedavisi yapılırken bitkisel leke giderici olarak da tanımlanan arbutin içerikli ürünler de kullanılabilir. Leke tedavisinde başvurulan bir diğer uygulamada de peeling yöntemidir. Derin yerleşimli olduğu düşünülen lekelerde peeling yöntemi ile tedavi edilir. Bu yöntem evde kullanılacak krem tedavisiyle birlikte daha iyi sonuç elde edilir. Tedavi sırasındaki amaç, derideki lekeli hücrelerin soyularak atılmasını ve ciltteki renk hücrelerinde renk üretimini sağlamaktır. Tedaviden sonuç alabilmek için bakımları ihmal etmeden düzenli bir şekilde uygulanma yapılmalıdır.

Suna Dumankaya’dan Cilt Lekeleri için Evde Uygulanabilecek Maske

1 tatlı kaşığı yoğurtla 1 çay kaşığı kabartma tozunu bir kapta karıştırın. İyice karıştırdıktan sonra yüzünüze yedirin. Cildiniz sürdüğünüz karışımı yaklaşık 15 dakika içinde emecektir. Maskeyi yüzünüzden arıtmadan karışımdan tekrar sürün. Toplam 4 kez aynı işlemi tekrar edin. Bu işlem 1 saat sürecek. İşlem tamamlandıktan sonra maskeyi cildinizden ovarak çıkartın. Ilık suyla yüzünüzü yıkayın. Bu maska özellikle güneşte oluşan kahverengi lekeleri ortadan kaldırır. Haftada 1 kez bu maskeyi uygulayabilirsiniz. Ancak daha belirgin lekeler varsa ve daha kısa vadede çözüm almak istiyorsanız bir uzmandan yardım almalısınız.

Konu Hakkında Bir Yorum Yazar mısın Lütfen :)