Yemekten Sonra Asla Bunları Yapmayın

Reklam Engelleyici Algılandı !!!

Merhaba sitemiz sadece reklamlardan para kazanmaktadır. Lütfen reklam engelleyicinizi kapatınız. Anlayışınız için teşekkürler.

Yemekten Sonra Asla Bunları Yapmayın

Küçükken, anne ve babanız yemek yedikten hemen sonra yatıp uyumak ya da hemen banyo yapmak gibi pek çok şeyi yapmanıza engel olmuşlardır. Çünkü yemekten sonra bunları yapmak vücudunuza zarar verebilir. Yemekten sonra yatmak korkunç bir fikirdir ve sindirim sisteminizi olumsuz etkileyebilir. Alışkanlıklarınızın çoğu sindirimi engeller ve genel sağlığınız için zararlı olabilir. Yemekten hemen sonra yapmamanız gerekenler şeyler;yemekten sonra
1. Uyumak

Yoğun bir yemekten sonra yatağa yattığınızda şişkinlik, rahatsızlık ve kalp yanması meydana gelir. Yemekten hemen sonra uyuduğunuz zaman mideniz yiyecekleri tamamen sindiremez. Ayrıca uyku düzeniniz de bozulabilir ve uykusuzluk problemi yaşayabilirsiniz.

2. Duş Almak

Akşam yemeği yedikten hemen sonra duş almak hazımsızlık ve karın ağrısına neden olur. Yemekten hemen sonra duş almak midede kan dolaşımını düşürür ve sindirim sisteminin zayıflamasına neden olur.

3. Sigara içmek

Birçok kişinin yemek yedikten sonra ilk ileri sigara içmek olur. Aslında sigara en zararlı alışkanlıklar arasındadır. Akciğerler için zararlıdır. Aynı zamanda gıda maddelerinin sindirilmesine engel olur. Sigara oksijenle bağlanan ve vücudun normalden daha fazla kanserojen maddesi emmesine neden olan nikotin içerir. Yemekten hemen sonra sigara içmek akciğer ve bağırsak kanseri riskini daha da arttırır.

4. Çay içmek

Birçok kişi yemekten hemen sonra çay içer. Ancak yemek sonrasında çay içmek demir emilimini engelleyen kötü bir alışkanlıktır. Çay, yemekte demir ve protein ile bağlanan ve beden tarafından absorpsiyonunu azaltan tanik asit içerir. Demir eksikliği, güçsüzlük, aşırı yorgunluk, göğüs ağrısı, kırılgan tırnaklar, soluk cilt ve kötü iştah neden olan anemi ile sonuçlanabilir.

5. Meyve Yemek

Meyveler sindirimi en kolay besinlerdir. Ancak yemekten sonra veya yemekten hemen önce meyve yerseniz, yedikleriniz midenizde daha uzun süre kalacaktır. Bu sonucunda da mide yanması, hazımsızlık ve rahatsızlık oluşacaktır. Meyveler için en uygun zaman, yemekten önceki birkaç saat önce ve açlığı bastırmak için öğün aralarıdır. Böylece basit şekerler parçalanır ve vücut tarafından tamamen emilir. Ayrıca aç karnına meyve yerseniz, vücudunuz meyvelerdeki tüm lifleri, besin maddelerini ve basit şekerleri almış olur.

Konu Hakkında Bir Yorum Yazar mısın Lütfen :)