Yeni Başlayanlar için Göz Makyajı

Reklam Engelleyici Algılandı !!!

Merhaba sitemiz sadece reklamlardan para kazanmaktadır. Lütfen reklam engelleyicinizi kapatınız. Anlayışınız için teşekkürler.

Yeni Başlayanlar için Göz Makyajı

İster özel bir makyaj meraklısı olun ister sadece makyaja yeni başlayacak birisi, gözler söz konusu olduğunda makyaj biraz zor olabilir. Birkaç numara yapmanızın hiçbir zararı yoktur. Makyaj dünyasında karşılaştıkları her şeye boğulmuş olan tüm yeni başlayanlar için basit göz makyajı ipucu listesini bir araya getirdik. Endişelenmeyin! Bu basit ipuçlarını zihninizde tutun; yeni başlayanlardan profesyonele doğru gideceksiniz.göz makyajı

Eyeliner ipuçları

Eyeliner göz makyajı yapmanın en temel adımlarından biridir. Gözlere vurgu yapmanızı ve seyrek görünümlü kirpiklerin tümünü doldurmanızı sağlar. Eyeliner uygulama konusunda ipuçları;
1.Göz kapaklarınızın temiz olduğundan emin olun ve onlara bir astar uygulayın. Böylece göz makyajı bulaşmaz ve daha uzun süre kalır.
2. Kirpiklerinizi daha yoğun hale getirmek için, göz astarınızı mümkün olduğunca düz çizgiye yakın olarak uygulayın, böylece doğal kirpik çizgisinin bir parçası gibi görünür. Buna sıkı astar denir. Dıştan içeriye doğru noktalı bir çizgi oluşturun ve noktaları birbirine bağlayın (noktaları yumuşak bir çizgide harmanlamak için sert bir eğimli fırça kullanabilirsiniz).
3. Astarın ucunun hassas olmasını sağlamak için ince ama künt olduğundan emin olun ve böylece mükemmel şekli elde edin. Ayrıca kirpik gidermek için sivri ucunu bileme öncesinde dondurabilirsiniz.
4. Mükemmel kanatlı göz makyajı gerçekleştirmek için sıvı bir astar kullanın. Kirpik çizgisinden başlayın ve köşelere doğru ilerleyin. Eliniz sıvı astar için yeterince istikrarlı değilse, o zaman öncelikle kalem astar ile gözlerinizi çizin, sonra üzerine sıvı astar ile gidin. 5. Dumanlı bir göz elde etmek için, kalem tercih edin; çünkü bunlar yumuşak ve kremsi olma eğilimindedir.
6. Yaşlandıkça daha zarif bir görünüm elde etmek için kahverengi gibi daha ince renkler tercih edin ve basit görünümü tamamlamak için maskara uygulayın.
Not: Daima yüzünüzü eğin ve göz kalemi uygularken aşağı bakınız. Bunu yapmak iki gözünüzünde aynı olmasını sağlar.

Maskara ipuçları

Sihirli maskara değnekleri sizi parlak gözlü ve genç görünür kılar. Patlamaya karşı maskara uygulaması için bazı önemli ipuçları;
1. Kirpiklerinizin köklerinden uçlara doğru maskarayı uygulamaya başlayın. Bunu yapmak derhal kirpiklerinize volüm kazandırır ve onları inceltmez.
2. Bir kat maskara uyguladıktan sonra, ikinci kat (isteğe bağlı olarak) maskarayı uygulamak için yaklaşık on saniye bekleyin. Bu şekilde, kirpikleriniz kıvrımlı olmaz!
3. Uygulamadan önce fazla maskarayı bir doku üzerinde silin, bu nedenle manevra yapmak kolaydır ve maskara kümeleşmeyecektir (ayrıca korkunç örümcek kirpik görünümünden de kaçınacaksınız).
4. Maskara uygulamadan önce kirpiklerinizi yüksek kaliteli bir kirpik kıvırıcı ile kıvırın.
5. Maskarayı tutma şekli de önemlidir! Maskara fırçanızı kalın kirpiklere sahipseniz yatay olarak, Düşük kirpiklere sahipseniz dikey olarak tutun.Daha doğal bir görünüm elde etmiş olursunuz.
6. Eğer rimelinizi daha uzun süre kullanmak istiyorsanız, maskara fırçasını çıkardıktan sonra  pompalamayı bırakın (bu şekilde, ürünü kurutmak için havayı içeri gönderirsiniz)
Not: En iyi sonucu almak için, rimel göz makyajınızın son adımı olmalıdır.

Göz Farı ipuçları

Göz farı, derinlik katarak gözünüze boyut kazandırır. Doğru uygulandığı zaman, gözlerin daha büyük görünmesi ve göz rengini vurgulamanızı sağlar.
1. Yüksek kaliteli ürünlere ve fırçalara yatırım yapın. Doğru uygulama ve harmanlamanın yanı sıra daha uzun kullanmanızı sağlar.
2. Göz farı renginin gerçekten ortaya çıkmasının yanı sıra, göz farının bütün gün boyunca durmasını ve kırışmasını istemiyorsanız, göz farı ile başlamadan önce iyi bir astar kullanın.
3. Öte yandan, daha az pigmentli göz farı görünümünü canlı ve haşhaş yapmak istiyorsanız, öncelikle göz kapağını beyaz bir göz kalemi ile örtün. Bu, cildinizin rengini ortadan kaldırmaya yardımcı olur ve göz farı gölgesi için eşit bir taban oluşturur.
4. Gözünüzün alt kısmı (yani kirpik çizgisine yakın kısmı) için – koyu bir gölge göz farı kullanın, bunun üstü için orta bir gölge kullanın, onun üstü için hafif bir gölge kullanın ve onları birbiri ile harmanlayın.

Kaş ipuçları

Bakımlı kaşlar aslında bir oyun değiştiricidir, gözleri çerçeveliyordur ve güzellik bölgelerini önemli derecede yukarı kaldırırlar. Eğer onları aşırı derecede koparan biriyseniz, endişelenmeyin, çünkü kaşlardaki boşlukları doldurmak büyük bir etki yaratacaktır!
1. Kaşınızı için saç renginize en uygun ürünü seçin ve ürünü kullanarak kaşınızdaki boşlukları doldurun.
2. Kaşlarınızı tanımlarken hatırlanması gereken en önemli şey, görünümü olabildiğince doğal tutmaktır. Bunun için – sert çizgileri ve benzeri şeylerden kaçınmak için ürünü uygun bir şekilde karıştırın.
3. Şeklini göstermek ve kaşlarınıza yükseklik katmak için ince bir vurgulayıcı kullanın.
4. Kaşlarınız kontrolden çıktıysa, onları yerinde tutmak için bir kaş jeli kullanın.
5. Daha cesur bir görünüm elde etmek için açılı sert bir fırça kullanın ve gözlerinizi mat kahverengi göz farı sürmeden önce ıslatın.

Göz Makyajı ipucu

 1. Bazın göz farı düşme yüzünden bozulmasını önlemek için göz makyajınızı önce bitirin ve ardından makyajınızın taze görünmesini sağlamak için tabana geçin.
 2. Yoğun göz makyajı yapmayı planlıyorsanız, dudaklarını hafif tutun. Her seferinde bir özelliği vurgulamak en iyisidir.
 3. Gözlerinizin daha aydınlık ve genç görünmesi için gözlerin iç köşesini açık renk göz farı ile vurgulayın.
 4. İnatçı kirpiklerinizi anında kıvrılmak istiyorsanız, kirpik kıvırıcınızı kullanmadan ısıtın (çok sıcak olmadığından emin olun) – bu şekilde daha uzun süre kıvrılmış kalacaktır.

Göz Makyajını Nasıl Çıkarırsınız?

Yöntem 1: Göz Makyajı Çıkarıcı’nı Kullanarak Göz Makyajı Çıkarma

Makyaj ürünlerine yatırım yapıyorsanız, lütfen yüksek kaliteli makyaj temizleyicisi alınız. Bu, makyajınızı çıkarmanın en popüler yoludur. Ayrıca, hindistancevizi yağı veya bebek şampuanı kullanmak gibi başka yollar da vardır.
Not: Lütfen göz makyajınızı çıkarmak için yüz yıkamayı kullanmayın. Göz bölgesi oldukça duyarlıdır. Bu sadece kuruluk ve kirpiklerinizin dökülmesine neden olacaktır.
1. Yüzünüzü yıkamadan önce tüm makyajınızı çıkarmak için makyaj temizleyici ıslak mendil kullanın.
2.Mendille temizlerken yüzünüzü ovmayın veya fazla basınç uygulamayın. Minimum basınç uygulayın ve hafifçe silin.
3. Bir pamuk kullanabilir ve göz makyajı temizleyicisi kullanarak göz makyajınızı silebilirsiniz.
4. Makyaj temizleyicisi bittiğinde veya daha doğal bir şeyler kullanmak isterseniz, elleriniz arasında biraz hindistancevizi yağı alıp yüzünüzü ve gözlerinizi kapatıp sürdükten sonra bir süre bekletin. Ardından yağın tüm izlerini makyaj temizleme pamuğu kullanarak hafifçe kaldırın.
Not: Hindistan cevizi yağı kullanmamanız durumunda, göz makyajınızı çıkarmak için zeytinyağı, badem yağı veya vazelin de kullanabilirsiniz)
5. Yüzünüzü yıkamak için hafif bir temizleyici kullanın.
6. Gözenekleri kapatmak için tonik kullanın ve yüzünüzü nemlendirin. Bir göz altı kremi uygulayın.

Yöntem 2: Bebe Şampuanını Kullanarak Göz Makyajının Kaldırılması?

 1. Yüzünüzü biraz ıslatın. Bebek şampuanını avucunuza dökün ve zengin bir köpük elde edin.
 2. Bunu gözünüze uygulayın ve ileri ve geri hareket edin.
 3. Sabun içeriğini kaldırmak için su ile yüzünüzü yıkayın.
 4. Gerekirse tekrarlayın.
 5. Yüzünüzü yıkadıktan sonra tonik kullanmanız gerekir. Çünkü gözenekleri kapatmanıza yardımcı olur ve cildi daha sağlıklı hale getirir.
 6. Daha sonra nemlendirici sürün.
 7. Bir göz altı kremi cildi esnekleştirir. Göz torbalarından ve koyu halkalardan kaçınmanıza yardımcı olur.

Konu Hakkında Bir Yorum Yazar mısın Lütfen :)