Yeni Başlayanlar için Yoga

Reklam Engelleyici Algılandı !!!

Merhaba sitemiz sadece reklamlardan para kazanmaktadır. Lütfen reklam engelleyicinizi kapatınız. Anlayışınız için teşekkürler.

Yeni Başlayanlar için Yoga

Yeni bir araştırma, Hatha Yoganın ve akıl yürütme meditasyonunun 25 dakika boyunca uygulanmasının beynin işlevini geliştireceğini önermektedir. Bilmeyenler için, Hatha Yoga fiziksel duruşu öğreten her türlü yoga anlamına gelir. Yoga sınıflarının çoğu yoganın bu formunu öğretir. Ve son araştırmaya göre, yoga veya meditasyon uygulaması beynin işlevini, bilişsel yeteneklerini alışılmış düşünce kalıplarını ve eylemlerini artırabilir.yoga

Yapılan araştırma sonrasında uygulamanın beynin bilinçli işlem gücünü, nefes alma ve poz verme gibi sınırlı sayıda hedef üzerinde yoğunlaştırabileceğini ve gereksiz bilgilerin işlenmesini azaltabileceğini gösterdi. Hatha yoganın içeriğinde fiziksel duruşlar ve meditasyonla birlikte solunum egzersizleri vardır. Dikkatlice arabuluculuk, düşünceleri gözlemlemeyi, duygular ve vücut hissinde açıklık ve kabul oluşturur. Siz de kullanmak istiyorsanız, yeni başlayanlar için bazı ipuçları veriyoruz

Önce Bir Uzman Tavsiyesi Alın

Herhangi bir tıbbi durumunuz varsa, ilk adım Hatha Yogayı yapmayı planlamadan önce doktorunuza danışmanız gerekir. Ayrıca, herhangi bir komplikasyon veya yaralanmadan kaçınmak için pratikte daha fazla dikkat edeceğiniz şekilde yoga asana uygulamasını özelleştirecek şekilde derslere kaydolmadan önce uygulama konusunda doktorunuza bilgi verin.

Rahat Giyinin

Ders sırasında veya evde pratik yaparken bile her zaman rahat kıyafetler giyin. Kemer takma gibi uygulama yaparken size engel olacak her türlü takıdan kaçının. Gevşek, rahat ve nefes almanızı sağlayacak giysiler giyin.

Düzenli Olarak Pratik Yapın

Özellikle haftalık bir sınıfınız varsa, yoga dersine gitmek yeterlidir. Her sabah asanaları daima uygulayın. Daha fazla fayda sağlamak için uygulama oturumunu günlük rutininize dahil etmeye çalışın.

Bol Bol Su için

Yogayı her zaman aç karnın yapın veya son yemeğinizden en az 2-3 saat sonra uygulayın. Akılda tutulması gereken bir diğer husus, uygulama sırasında toksinleri boşaltmanız için yeterli miktarda su için.

Uygulama Öncesi Isınmak

Yoga matına basmadan önce daima vücudunuzu gevşetmek için hafif bir ısınma oturumu yapın. Ellerinizi sıkın, yuvarlak çizerek omuzlarınızı hareket ettirin, boynunuzu saat yönünde çevirin ve saatin tersi yönünde döndürün, başınıza masaj yapın, kaş, burun ve yanakları hareket ettirin. Bu aynı zamanda uyuşukluğu üzerinizden atmanıza ve vücuttaki herhangi bir sertliği gidermenize yardımcı olacaktır.

Konu Hakkında Bir Yorum Yazar mısın Lütfen :)