Yüz Bakımı Rutini

Reklam Engelleyici Algılandı !!!

Merhaba sitemiz sadece reklamlardan para kazanmaktadır. Lütfen reklam engelleyicinizi kapatınız. Anlayışınız için teşekkürler.

Yüz Bakımı Rutini

Yüzünüz sizi yansıtan tek şey değil, ancak çoğu insanın sizin hakkınızda fark edeceği ilk şey. İlk izlenimin önemlidir, yani insanların fiziksel bakış açınıza göre düşündükleri için yüzünüz, düşünmeniz gereken en önemli şeydir. Bu, vücudunuzun diğer kısımlarını gözden kaçırmanız gerektiği anlamına gelmez, ancak en çok odaklanmanız gereken yüz bakımıdır. İyi bir yüz bakımı önemlidir ve evde düzenli faaliyetinizin bir parçası olmalıdır. Kötü cilt bakımı er ya da geç cilt sorunlarına yol açabilir.

yüz bakımı

Aşırı soyma, yüzünüzü çok fazla sık sık yıkadığınız bir süreçtir. Normal olarak, yüzünüzü temizlemenin bu yolu, kir ve bakterileri etkili bir şekilde çıkaracağına inandığınız iyi ve gerekli bir rutin olarak biliniyordu. Yine de, bu tür cilt rejimi de sivilceye neden olabilir. Aşırı yüz temizliği, cildinizin doğal yağını çıkarabilir. Bu da kuruluğa bağlı olarak cildin tahriş olmasına neden olur ve yağ bezlerinin uyarılmasını artırır. Bu tür yüz cilt bakımını sürekli yapıyorsanız, yavaş yavaş anında bir cilt kopması yaşayabilirsiniz.

Yüz bakımı rutini gereklidir ve bunu yapmak için uzun saatler harcamanız gerekmezr. Aslına bakarsanız, bunu yaparken sadece birkaç dakikaya ihtiyacınız olacak. Bu rutini gerçekleştirmek için ihtiyaç duyacağınız ideal süre sadece 3 dakikadır.

Birkaç Dakika içinde Daha Genç Görünen Bir Cildi Korumak için 6 Adım:

Adım 1: Makyajınızı temiz bir bez veya pamuk kullanarak çenenizden başlayarak düzgünce çıkarın ve ardından yukarı doğru hareket ettirin. Cildinizi çok sert ve kuvvetli bir şekilde ovalamayın çünkü makyajın çıkarılması zor olduğu düşünülmektedir. Bu rutini yaparken biraz sabır gerekiyor. Ayrıca makyaj çıkarma zamanını azaltmak için bir makyaj temizleyici de kullanabilirsiniz.

Adım 2: Yüzünüzü ılık suyla nemlendirin ve tercih ettiğiniz yüz yıkama ürünü ile cildinizin tipine uygun bir miktar uygulayarak yüzünüzü yıkayın. Kuru, karma ve yağlı, sahip olabileceğiniz cilt tipleridir. Yüz yıkama işleminizi düzgün, düzgün ve dairesel bir şekilde uygulamanız gerekir. Yüzünüzün daha fazla temizliğe ihtiyacı olan alanlarına dikkat etmelisiniz. Bu rutin sadece yaklaşık 30 saniye sürebilir.
Cildinizi pul pullamak istiyorsanız, aynı kural uygulanır. İkinci düşüncede, cildinizi pul pul dökmek istiyorsanız, hemen bir peeling temizleyici kullanmalısınız. Bu nedenle işlemi 30 saniye daha tekrarlayabilirsiniz.

3. Adım: Yüzünüzü 30 saniye ılık suyla iyice temizleyin.Bu süre, makyaj ve temizleyicinizin tüm parçalarını yüzünüzden çıkarmak için yeterlidir.

Adım 4: Cildinizi yıkayın ve temiz bir havluyla kurulayın. Yüzünüzde ve boynunuzda ıslak alanlar bırakmayın.

Adım 5: Yüzünüzde ve boynunuzda az miktarda nemlendiricinizi nazikçe uygulayın. Siyah noktaların cildinizin gözeneklerini tıkamasını önlemek için yağlı ve normal ciltler için bir komedogenik olmayan nemlendirici uygulanabilir. Kuru ve karma ciltler için en çok alkolsüz bir nemlendirici tercih edilir. Nemlendiricinizi burnunuzun her iki tarafına ve ağzınızın etrafına sürmemelisiniz.

Adım 6: Son olarak, cilt tipiniz için yapılan cilt bakım ürünlerine uymalısınız. Piyasada gördüğünüz farklı markalı ürünler üzerinde deneme yapmayın. Satın almaya karar vermeden önce her zaman içeriğini okumanız gerekir.

Her zaman cildinizi aşırı uyarmamak gerektğini unutmayın, bu nedenle çok fazla sebum üretebilir. Eğer cildinizde iyi sonuçlar vermezse, tüm eski yüz bakımı alışkanlıklarınızı bırakmalısınız. Daha basit bir yüz bakımı rutininin yeni bir alışkanlığını keşfetmeli ve oluşturmalısınız.

Konu Hakkında Bir Yorum Yazar mısın Lütfen :)