Yüz ve Göz Masajı

Reklam Engelleyici Algılandı !!!

Merhaba sitemiz sadece reklamlardan para kazanmaktadır. Lütfen reklam engelleyicinizi kapatınız. Anlayışınız için teşekkürler.

Yüz ve Göz Masajı

Tam vücut masajı, ayak masajı veya yüz masajı son derece rahatlatıcıdır. Ayrıca yüz masajı güzel görünümünüzü korumanıza da yardımcı olacaktır. Yüzünüzün bakımına gelince, düzenli bir yüz masajı gerekir. Yüzünüzün yıllar boyunca genç görünmesini sağlamak için gereken egzersizleri yapmanızı sağlar. Düzenli yüz masajı, kırışıklıkların ve diğer yaşlanma belirtilerinin ortadan kalkmasına yardımcı olur. Aslında, günlük stres kasların gerginleşmesine neden olabilir; ağrılar alında, kaşlar arasında ve dudak çizgisi boyunca ince çizgiler oluşturabilir.

yüz masajı
Masaj, sıkı kasları rahatlatmaya yardımcı olur, bu da kasların kırışıklıkların ve ince çizgilerin asgariye indirilmesini sağlar. Yüz masajları yüzünüzdeki kan dolaşımını da arttırır; cildinize sağlıklı kalabilmek için oksijen ve diğer besin maddeleri için iyi bir miktar sağlar. Bölgeye daha fazla kan akışı, cildinize sağlıklı ve doğal bir parlaklık kazandıran kollajen üretimini arttırır. Masaj, aynı zamanda cilt bakım ürünlerinin cilde daha kolay emilmesini sağlayarak diğer yüz tedavilerinin etkinliğini arttırır. Ayrıca, iyi bir yüz masajı, endişeyi azaltmanın ve olumlu bir hava yaratmanın en iyi yollarından biridir. Düzenli yüz masajları ayrıca, salgıları harekete geçirerek ve drenajı iyileştirerek sinüs tıkanıklığını önlemeye yardımcı olur. Son olarak, yüz masajları vücudun doğal olarak detoksifikasyonuna yardımcı olur. Yüze masaj yaparak lemfatik damarları uyarır ve yüz bölgesindeki toksinleri atmada yardımcı olur. İyi işleyen bir lenfatik sistem, sağlıklı cilde ve genel sağlığa katkın sağlar. Masaj, evinizde rahatlıkla yapabileceğiniz veya en sevdiğiniz güzellik salonunda yapılabilecek harika bir rahatlama yoludur.

Yüz Masajı Nasıl Yapılır? 

Hazırlık

Yüzünüze masaj yapmaya başlamadan önce yüzünüzü masaj için hazırlamanız gerekir. Öncelikle makyajınızı çıkarmak için yüzünüzü iyice yıkayın ve cildinizin yüzeyinde biriken kir ve yağdan kurtulun. Yüzünüzü temizledikten sonra , havlu ile kurutun. Ayrıca, saçınızı bağlayın. Masaj seansınızı gerçekten spa benzeri bir deneyim haline getirmek istiyorsanız, öncelikle yüzünüzü buğudan atmayı deneyin. Bu gözenekleri açığa çıkarır, uyguladığınız herhangi bir ürünün deriye hızla emilmesini sağlar. Bir diğer önemli nokta da yüzünüze masaj yapmak için doğru ürünü seçmektir. Bir yağ veya serum kullanabilirsiniz, ancak cildinizin türüne göre birini seçtiğinizden emin olun. Biraz yağ veya serum kullanmak parmaklarınızın yüzünüzde sorunsuz hareket etmesine yardımcı olur.

Yüz Masajı Aşamaları

 1. İlk önce, bir miktar yağ veya serumu avucunuza dökün.
 2. Ellerinize ve parmak uçlarınıza eşit şekilde dağıtmanıza yardımcı olmak için avuçlarınızı birbirine birkaç saniye sürtün.
 3. Sonra, parmaklarınızı kaşlarınız arasında bastırın ve alnına doğru yukarı doğru hareket edin.
 4. Alnınızın tamamını uygulamak için birkaç kez tekrarlayın.
 5. Yine, avuçlarınıza biraz yağ veya serum dökün.
 6. Parmak uçlarınızı kullanarak, yüzünüzün merkezine, ardından yanaklarınıza masaj yapmaya başlayın ve sonunda kulaklarınıza doğru hareket ettirin.
 7. Sonra, aynı masaj tekniğini (yukarı ve aşağı hareketleri) çene çizginiz boyunca tekrarlayın.
 8. Sonra, boynuzun üst kısmındaki halka kemikten yumuşak, dikey vuruşlar kullanın.
 9. Hafifçe yüzünüze dokunarak masaj oturumunu tamamlayın.

Göz Masajı

 1. Göz kremi veya serumu avucunuza dökün ve gözlerinizi kapatın.
 2. Her elin yüzük parmaklarını kaşların arasına yerleştirin.
 3. Gözlerinizin etrafında küçük, dairesel hareketler yaparak hafifçe masaj yapın.

Önemli ipuçları

 • Elleriniz yüz masajı yapmak için yeterlidir, ancak masaja yardımcı olacak araçlar da seçebilirsiniz. En iyi masayı için bir uzmana danışabilirsiniz.
 • Özellikle yüz için formüle edilmiş yağların bir karışımını veya cildinizin türüne uyan tek bir yağ kullanabilirsiniz.
 • Yüz masajının yararlarını elde etmek için düzenli olarak uygulayın.

Konu Hakkında Bir Yorum Yazar mısın Lütfen :)