Kışın Cilt Bakımı için Yüz Maskesi

Reklam Engelleyici Algılandı !!!

Merhaba sitemiz sadece reklamlardan para kazanmaktadır. Lütfen reklam engelleyicinizi kapatınız. Anlayışınız için teşekkürler.

Kışın Cilt Bakımı için Yüz Maskesi

Kış sezonunu sevmiyor musunuz? Açık havada daha fazla zaman harcayabilir, kış güneşinin altında veya serin rüzgara karşı yürüyebilirsiniz. Bununla birlikte, kış mevsimi cildinizde sertleşmesine neden olabilir. Aynı zamanda cildinizi kurutup ve kaşındırır. Ayrıca cilt sıkışması yaşayabilirsiniz. Cildiniz kış aylarında daha fazla sevgiye ve bakıma ihtiyaç duyar ve yaz aylarında kullandığınız nem serin havalarda size yardımcı olmaz. O yüzden yüz maskesi yapmanız gerekiyor. Ayrıca güzelliğinizi korumak için cilt bakım rutini de değiştirmelisiniz. Cildinizin derinden beslenmeye ihtiyaca vardır. Nemi yüzünüze hapseden, cildinizi yumuşak ve esnek tutan bir ürüne ihtiyacınız olacaktır.

Bunun için bir güzellik salonunu ziyaret etmek zorunda değilsiniz. Evde bazı mutfak malzemeleri ile kış cilt bakımı için yüz maskesi hazırlayabilirsiniz. İşte size kış boyunca parlayan görünüşünüze yardımcı olacak üç farklı yüz maskesi.

yüz maskesi
Çilek ve Gülsuyu

  • 2 çay kaşığı ezilmiş çilek
  • 1 tatlı kaşığı rosewater

Hazırlanışı: Ezilmiş çileği, küçük bir kaba alın ve gül suyu ekleyin. İyi karıştırın ve bu macunu yüzünüze uygulayın. Yaklaşık 20 dakika bekletin ve oda sıcaklığında su ile yıkayın. Çilek, omega 3 yağ asitleri ve C vitamini içerir. Cildinizi sağlıklı hale getirecektir.

Yulaf Ezmesi, Papaya, Yumurta ve Limon

– 2 çorba kaşığı yulaf ezmesi
– 1 çorba kaşığı papaya ezmesi
– Bir yumurta beyazı
– 1 tatlı kaşığı limon suyu
Hazırlanışı: Bütün malzemeleri bir kaba koyun ve iyice karıştırın. Bu macunu yüzünüze ve boynunuza uygulayın. Yaklaşık 30 dakika bekletin ve daha sonra sade bir suyla yıkayın. Yulaf ezmesi cildi arındırır; papaya ise eksfoliye olur. Yumurta beyaz gözenekleri temizler ve limon suyu cildinizin rengini iyileştirir.

Muz, Gül Suyu ve Süt Tozu

– 1 yemek kaşığı ezilmiş muz
– 1 Yemek kaşığı süt tozu
– 1 tatlı kaşığı rosewater
– Az damla bal
Hazırlanışı:  Tüm malzemeleri iyice karıştırın ve yüzünüze uygulayın. Yaklaşık 20 dakika bekletin ve daha sonra su ile yıkayın. Bu yüz maskesi cildinizi yumuşak hale getirecek ve kuruluktan kurtaracaktır.

Bunlar doğal maddelerdir ve cildiniz için güvenlidir. Bu kış bu yüz maskelerini deneyin. Cildinizin sağlıklı ve parlak olduğuna şahit olacaksınız.

Konu Hakkında Bir Yorum Yazar mısın Lütfen :)