Yüz Şekline Göre Saç Kesimi

Reklam Engelleyici Algılandı !!!

Merhaba sitemiz sadece reklamlardan para kazanmaktadır. Lütfen reklam engelleyicinizi kapatınız. Anlayışınız için teşekkürler.

Yüz Şekline Göre Saç Kesimi

Yeni bir saç kesimi yaptırmak mı istiyorsunuz? Saçınızı nasıl kestireceğinizi bilmiyor musunuz? Yeni bir saç kesimi yapmak için kuaföre gitmeden önce yüzünüzün şeklini göz önüne almanız gerekir. Yüz şekline göre saç kesimi, belirli açılar vurgulayarak en iyi özelliğinizi ortaya çıkarmak için harikalar yaratabilir. Yüz formunu anlamak ve sizin için en uygun yüz şekline göre saç kesimi seçmenin nasıl olacağı konusunda net bir fikir edinmek için okumaya devam edin.yüz şekline göre saç kesimi
Kendi Fotoğrafınızı Çekin 

Yüzünüzün şeklini anlamak için fotoğrafınızı çekin. Doğal konumda yüz şeklini öğrenmek için resminizi çekerken gülümsemeyin. Alternatif olarak, aynanın karşısında durabilirsiniz. Daha sonra bir işaretçi kullanarak yüzünüzü çenenizin etrafından, kulaklarınızın önünden ve saç çizgisinin etrafında izleyebilirsiniz.

Yüzünüzün Şekli

Yüzünüzün şeklinin kare, kalp şekli, yuvarlak veya oval gibi görünüp görünmediğini kontrol edin. Yüzünüz uzun olduğu kadar genişse, muhtemelen dairedir. Yüzünüz genişten daha uzunsa, ovaldir. Çeneniz açılı ve kare ise, kare şeklinde bir yüzünüz var. Çeneniz güzel bir noktaya geliyorsa, kalp şeklindeki bir yüzünüz var demektir.

1. Yuvarlak Yüz için Saç Kesimi

Daha yumuşak, yuvarlak özelliklere sahipseniz, şık çizgilerle ve konik uçlu saç kesimleriyle onları biraz kenarlara kontrast haline getirebilirsiniz. Her zaman hacimli saç stillerinden uzak durarak ve asimetrik saç kesimlerini tercih etmelisiniz. Katlı orta boy kesim, en uzun kat çenenizin biraz altına düşmesi size gurur verici bir görüntü kazandıracaktır. Yuvarlaklığı kontrast için uzun dalgalı katları düşünün. Kısa saç kesimi istiyorsanız, açılı bir bob kesim düşünebilirsiniz..

2. Kare Yüz için Saç Kesimi

Kare yüz için güçlü çenelere ve kalın çizgilere dikkat çeken saç kesimleri yaptırmalısınız. Alternatif olarak, kare şeklindeki yüzünüzün kenarlarından ziyade gözlerinizi ve ağzınızı ön plana çıkaracak kesimlerle sert açıları yumuşatabilirsiniz. Uzun kıvrımlar ve dalgalar keskin açıları kamufle edebilir. Düz uzun saç ilginç bir kontrast oluşturur. Ancak, yüzünüzün daha büyük görünmesine neden olabileceğinden dolayı aşırı kısa saçlardan kaçının.

3. Oval Yüz için Saç Kesimi

Genellikle oval yüzler çok çeşitli saç kesimleriyle inanılmaz güzel görünüyorlar. Yüzünüzün uzunluğu konusunda bilinçli iseniz, yüzünüzü daha az uzun gösterecek katlar, kıvırcıklar ve dalgalı gibi saç modellerini tercih edebilirsiniz. Uzun, yumuşak dalgalar klasik bir görünümdür. Oval şeklinde bir yüzün en iyi gösteren omuz uzunluğundaki bob kesimdir. Kısa saçları seviyorsanız, açılı bir kesim yaptırabilisiniz.

4. Kalp Şeklinde Yüz için Saç Kesimi

Doğru dengeye doğru uzunlukla vurursanız güzel görünürsünüz. Kalp şeklinde bir yüz için orta ve uzun saçlar kullanılmalıdır. Bu saç kesimleri çene etrafındaki alanı dolduracaktır. Çene kemiklerinizi yanak hizasında katlarla vurgulayabilirsiniz. Kısa saç modeli istiyorsanız çenenizi vurgulayacak, gözlerinizin daha büyük ve güzel görünmesini sağlayacak patlamaları tercih edin.

Konu Hakkında Bir Yorum Yazar mısın Lütfen :)