Yüzdeki Kırışıklıkları Azaltmak için Çözümler

Reklam Engelleyici Algılandı !!!

Merhaba sitemiz sadece reklamlardan para kazanmaktadır. Lütfen reklam engelleyicinizi kapatınız. Anlayışınız için teşekkürler.

Yüzdeki Kırışıklıkları Azaltmak için Çözümler

Tüm gece uyanık kalıyorsanız, stres ve basınç, vücut ağırlığını azaltma, yanlış uyku pozisyonu, sigara, güneş hasarı, dehidratasyon ve glikasyon gibi durumlarla baş edemiyorsanız, muhtemelen bu belirtilerden dolayı bazı cilt bakım tedavilerine ihtiyacınız vardır. Bunlar kırışıklıklara neden olabilir. Cildimizin sarkan bir kısmını gördüğümüzde, çoğu, kötü cilt rejimi ve sağlıksız bir tür yaşam işareti oluyor. Yüzdeki kırışıklıklar için pratik ipuçlarını kullanabilirsiniz. Yüzdeki kırışıklıklar için tedavi yollarını öğrenmeden önce, “kırışıklık” terimini öğrenelim. 

yüzdeki kırışıklıklar

Bir Kırışıklık Nedir?

Bir “ kırışıklık ”, yaşlanma sürecini hızlandırabilen ve kolajenin yanı sıra deri üzerindeki elastik elemanlara zarar veren çevrenin, stresin ve uyku bozukluklarının etkileri ile ortaya çıkan cilt üzerinde birçok kat oluşmasıyla karakterizedir. Normalde 50’li yaşlarına geldiklerinde büyükanneler ve büyükbabalar arasında görülür. Çok genç yaşta kırışıklıklarınız varsa, kırışıklıkların oluşumunu önlemek için bir şeyler yapmanız gerekebilir.

Yüzdeki Kırışıklıklar için Ortadan Kaldırma veya Azaltma Yolları

1. Düzenli Uyumak

Vücudunuzu stres, basınç ve çevre kirliliğinden korumak için 8 saatlik bir uyku yeterlidir. Vücudun sistemi, vücudun dokularını restore etmek ve canlandırmak için gece boyunca aktiftir, bu dönemde cildin yenilenmesinin gerçekleştiğini söylemek de güvenlidir. Sadece 8 saatten az uyuyorsanız, kolayca yorulur, koyu renkli göz halkalarına sahip olursunuz. Sonunda alnınızda veya gözünüzde kırışıklıklar ortaya çıkar. Vücudunuzu canlandırmak ve cildinizi korumak için her zaman iyi ve tam bir dinlenme süresine sahip olmalısınız.

2. Vitamin ve Minerallerle Zenginleştirilmiş Sağlıklı Yiyecekler Yemek

Cildiniz için besinler sağlamak ve sağlıklı bir cildi teşvik etmek için doğru miktarda ve çeşitte yemek yemeniz gerekir. Sebzeler, meyveler ve yulaf, cildin dokuları yenilemesine ve cildin dolgun, esnek, sert, pembemsi ve ışıltılı olmasına yardımcı olmak için gerekli olan vitamin ve minerallerin iyi tedarikçileridir. Besleyici gıdaların yardımı ile cildinizi elastik tutmak için cildiniz için kolajen ve elastin artırır.

3. Sigara içmekten Kaçınmak

Sigara içmek sağlığınız için tehlikelidir” gibi sağlık uyarılarının yanı sıra, nikotin ve puro ya da pipodaki diğer maddeler cildin yaşlanmasını engelleyen kolajen, elastin ve deri dokularını yok ettiği için cildi etkileyebilir. Çözüm sadece basit, sigarayı bırakmak ve sağlıklı besinler yemektir.

4. Cilt için Uygun Güzellik Rejimi

Cilt bakım ürünlerinize göz kulak olmak önemlidir ve makyaj yapmayı seviyorsanız, makyaj temizleyiciyle temizlemeniz ve yüzünüzü yıkamanız gerekir, böylece kimyasal maddeler yüzünüzde herhangi bir tahrişe ve alerjiye yol açmaz.

5. Güneşin Zararlı Işınlarından Uzak Durmak

Cildinizi güneşin yoğun ısısından korumak için güneş koruyucu kullanın. Sadece hipoalerjenik formül satın aldığınızdan emin olun, böylece losyon veya jelin kimyasal içeriği ile tahriş olmayacaksınız. Ayrıca, bir şapka takabilir ya da bir şemsiye kullanabilirsiniz, böylece cildiniz UV ışınlarıyla temas etmez. Güneşin sıcaklığından kaçınmak, cildinize gelen ve kırışıklıkların oluşmasına neden olabilecek hasarın etkisini azaltabilir.

6. Kahve Tüketimini Azaltmak

Bir kahvenin vücut için gerekli olan anti-oksidanları içerdiği doğrudur. Aşırı kahve tüketimi ile uyarılmanız gerekir, ayrıca cildinize de kötü etkiler getirebilir. Yaşlanma sürecini artırır, kolajen ve elastine zarar verir. Bu nedenle özellikle göz ve alnın köşelerinde buruşuk bir cilde neden olabilir. Günde en az 1 ila 2 kahveden fazlası önerilmez. 

7. Dermatoloji Uzmanına Danışmak

Cildinizle ilgili sorunlara başvurmak için güvenilir dermatoloğunuzla bir randevu ayarlayın ve cildiniz için geçerli olan doğru güzellik bakımı için planlanmış bir seans yapın. Kırışıklıklarınızı azaltmak istiyorsanız, dermatoloğunuza dermabrazyon, elmas kabuğu, dermal dolgu maddeleri veya derma silindirleri hazırlarsanız, bebeğinizi, sağlıklı ve kırışıksız görünen bir cildinizi koruyabilirsiniz.

8. Olumlu Bir Tutum Takınmak ve Gülümsemek

Hayatta iyimser bir görünüme sahip olun ve yüzünüze her zaman bir gülümseme koyun çünkü ünlü çizgi “kahkaha en iyi ilaçtır” der. Bir insanın gülümsemesi, yanakların, dudakların, gözlerin ve alnın etrafındaki cildin güldüğünüzde gerginleştiği zaman, etki sizi daha genç görünmenizi ve hissetmenizi sağlar. Gülümseme seansını iyi bir terapi halinde tutarsanız kırışıklıklarınız azalacaktır.

9. Günde En Az 8 Bardak Su içmek

Her gün 8 bardak su içmek, cildinizin nemli, dolgun ve esnek olmasını sağlar. Cildin elastikiyetini arttırır ve vücuttaki toksinleri doğal bir şekilde giderir, böylece kırışıklıkların oluşumunu azaltabilir.

Konu Hakkında Bir Yorum Yazar mısın Lütfen :)